Search

Z jakých materiálů si můžete pořídit jímku?

Není v lokalitě, kde chcete stavět, funkční kanalizace? Potom vás místo připojení čeká nutnost vyřešit odvod odpadních vod jiným způsobem. Pokud jde o postup, který je v dnešní době celkem častý, jedná se o využití jímek. Než se podíváme na to, jaké jsou možnosti s ohledem na materiály, je dobré připomenout, co to jímka vlastně je.

Jedná se o nádobu, do které je odpadní voda zachytávána. Ta je hermeticky uzavřena a tak daná odpadní voda nikam dále neputuje, ale zůstává v jímce. Jakmile se začne výrazněji plnit, je třeba objednat její vyčerpání a vyvezení. I když to z hlediska budoucích starostí vypadá jako náročné řešení, není to zase až tak komplikované, což je důvod, proč tuto možnost mnoho lidí stále volí. A jaké mají možnosti s ohledem na materiály? Podívejte se.

 

Beton

Materiál, který byl na stavbu jímek využívaný hlavně v minulosti. Jedná se o řešení, které se nejprve vyrobí a poté se už jenom umístí na požadované místo. I v případě betonu mluvíme o řešení, které je hermeticky uzavřené. Když jde o pozitiva, zaujmou certifikované betonové jímky především tím, že jsou skutečně velmi kvalitní. Ostatně to dokazuje fakt, že je to právě beton, který se dlouhodobě využívá ve stavebnictví, právě pro své vlastnosti. Je tedy pochopitelné, že dobře obstojí i ve chvíli, kdy je potřeba mít hermeticky uzavřenou nádobu pro sběr odpadní vody z objektu. A to v podstatě jakéhokoliv, jelikož se může jednat o:

  • rodinný dům,
  • chatu a chalupu,
  • výrobní nebo skladovací objekt.

 

Sklolaminát

Také jeden ze zajímavých materiálů. Tento už můžeme zařadit mezi ty modernější, které mají ambice klasický beton vytlačit. Když bychom se měli podívat na hlavní pozitiva, musíme jasně říci, že mluvíme o řešení, kterým jsou samonosné sklolaminátové jímky. Tedy takové, které umožní velmi snadnou instalaci, jelikož není třeba realizovat dodatečná betonování, nebo jakékoliv další kroky. Instalace je tedy velmi jednoduchá. Když k tomu přidáme i jistoty spojené s tím, že řešení nadchne i svou kvalitou, nebo širokým výběrem různých objemů, musíme také říci, že s ním nešlápnete vedle.

 

Plast

Jeden z nejoblíbenějších materiálů poslední doby. Právě plast se v poslední době dostává do více oblastí, a ta související se zachytáváním odpadní vody není žádnou výjimkou. A jaká jsou hlavní pozitiva tohoto řešení? Určitě je to kvalita, spojená s dlouhou životností. Podobně jako u sklolaminátu, i zde mluvíme o samonosném řešení, které pochopitelně nadchne tím, že se samotná instalace stává celkem jednoduchou. I u plastu lze očekávat široký výběr možností, v souvislosti s požadovaným objemem jímky. Vzhledem k cenám navíc mluvíme o řešení, které se do popředí dostává stále více. I toto je jasná správná možnost nejenom pro rodinné domy, ale i jiné nemovitosti.

 
Jeden komentář u “Z jakých materiálů si můžete pořídit jímku?

  1. Lada napsal:

    Jímka na vodu je skvělá věc. Každý s větší zahradou by ji měl mít. Před několika lety jsem si nechávala na zahradu dělat jímku od Mirosepu a jsem velmi spokojená. Z chatky a chodníků mi stéká voda tam a pak mám čím zalívat. Jinak jsem musela chodit do potoka, která má každý rok méně vody.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *