Search

Pečujte o fasádu svého domu. Vyplatí se vám to!

Majitelé nemovitostí se dělí na dva tábory. V jednom jsou ti, kteří o své bydlení nijak zvlášť nepečují. Investice do průběžných oprav a preventivních opatření jim připadá zbytečná, a ve finále většinou zaplatí mnohem více. Na druhé straně barikády stojí svědomití vlastníci domů, kteří péči o majetek nepodceňují. A do kterého patříte vy? Docela dobře se to pozná podle stavu fasády.

Fasáda je něco jako oblečení domu. Plní jak estetickou, tak i ochrannou funkci. A nemá to zrovna snadné, protože musí čelit působení okolních vlivů, v jejichž důsledku může zvětrávat a plesnivět. Na jejím stavu se může negativně projevit vliv deště, sněhu, ale také větru, který povrch zanáší nečistotami.

Ale proč byste měli fasádu udržovat čistou? Důvod je prostý – nejde jen o to, že čistá fasáda je pěkná na pohled a leccos o vás vypovídá. Mnohem důležitější je, že má lepší izolační vlastnosti. V důsledku znečištění dochází k výraznému zkrácení životnosti systému.

Z výše uvedených důvodů je zřejmé, proč je pravidelné čištění fasády opodstatněné. V rámci komplexní péče se zároveň vyplatí aplikovat vhodně zvolené nátěry fasád.

Díky ochrannému nátěru aplikovanému bezprostředně po důkladném vyčištění lze dosáhnout dlouhotrvajícího efektu. A podle čeho nátěr vybrat? Záleží na více faktorech – především na lokaci objektu a typu povrchu. Nejčastěji jde o nátěr proti plísni, zpevňovací nebo hydrofobní nátěr.

Hydrofobní nátěry vytváří na povrchu ochrannou vrstvu, která zabraňuje vsakování nečistot a vody. Fasáda je snadno omyvatelná a netvoří se na ní organické nečistoty. Nachází-li se objekt na vlhkém místě s absencí sluníčka, pak není od věci kvalitní protiplísňový nátěr. Účinně chrání nejen proti plísním, ale také řasám, mechům a lišejníkům.

Chcete se o ochraně fasády dozvědět další zajímavé informace? Najdete je na www.cisteni-fasad-ars.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *