TIPY

Opravy bytovky lze kvalitně provést i bez navýšení fondu

Nevzhledné a ošuntělé bytovky šedavé barvy stále tvoří velký podíl městské architektury v Čechách a na Moravě. Jsou to nemovitosti, kde na opravy buď „nejsou peníze“ nebo chybí vůle vlastníků ke společnému rozhodnutí o potřebných opravách. Lidé přebývající v těchto bytovkách se tedy musí každoročně potýkat s plísní v bytech a jejich toxiny s rakovinotvornými účinky, astronomickými účty za vytápění nebo vedry a dusnem v letních měsících. Obyvatelé těchto zanedbaných prostor tuší, že by vše mělo být jinak, ale nejspíš nevědí, jak. Faktem přitom zůstává, že i při současné výší odváděného nájemného je možné bydlet v opraveném domě. Stačí, když využijí služeb renomované firmy se zárukou, které ze všeho nejvíce záleží na spokojenosti svých zákazníků.

 

Slušná firma? To je individuální přístup

Slušnou a věrohodnou firmu poznáte podle jejího zástupce, který ze všeho nejdřív promluví s majiteli bytů a zjistí, kde je nejvíc tlačí bota a co by chtěli změnit. K jednotlivým bytům je třeba přistupovat individuálně, neboť lidé bydlící ve zvýšeném přízemí, se zpravidla potýkají s jinými problémy než ti, jenž bydlí až v nejvyšším patře. Paleta potíží je pestrá: často v ní figurují již zmíněné plísně na zdech, nemožnost vytopení bytu na příjemnou teplotu nebo naopak nedýchatelná vedra od červa do září. A nechybí ani havarijní stav balkónů, stupaček nebo třeba drhnoucí vchodové dveře. To všechno musí zástupce firmy zvolené pro rekonstrukci bytovky zjistit a vzít to v úvahu.

 

Odborné posouzení stavu domu je samozřejmost

Po obcházení domácností následuje stavebně-energetické posouzení, z něhož vyplyne návrh řešení. Může jít např. o výměnu oken, zateplení soklu a obvodového pláště budovy , zaizolování a zateplení půdy případně stropu sklepa, opravu a hydroizolaci balkónů atd. Jakmile je přehled nutných prací hotový, je vypracována bod za bodem finanční rozvaha a její dopad na fond oprav. Protože kvalitně provedené zateplení a opravy vedou ke značně sníženým účtům za dodávky energií, je možné ušetřené finanční prostředky,použít do fondu oprav, z něhož se celá rekonstrukce bytovky bude splácet. Souhrnná výše plateb za měsíc za využívání bytu se tedy citelně často dokonce vůbec nezvýší.

posouzeni

 

Žádné starosti s byrokracií a úřady

Ujmout se dobré organizace opravy domu je časově náročná práce. Slušná firma samozřejmě ví, že pověřený předseda SVJ je také pouze člověk,chodící do práce, vychovávající děti se stejným množstvím volného času, jako každý jiný. Po něm přece nikdo nemůže chtít, aby běhal po úřadech (otevřených často jen dopoledne) a během bezesných nocí studoval stohy dokumentů. Naopak to je práce jako stvořená pro zkušeného zástupce realizační firmy, který má již za sebou celou řadu úspěšných projektů a ví, co a jak. Stačí, pokud ho předseda SVJ zplnomocní a dál se už nemusí vůbec o nic starat. Ve chvíli, kdy je smlouva odsouhlasena všemi majiteli jednotlivých bytů, vytvoří realizační firma podrobnou projektovou dokumentaci včetně výroby průkazu energetické náročnosti budovy. Postará se také o nezbytná jednání s příslušnými úřady – hasiči, ornitology, památkáři nebo dopravním podnikem města, ale také se stavebním a městským úřadem, jehož součinnost je nezbytná při záboru veřejného pozemku při stavbě lešení. Zástupce firmy se postará také o kladné vyřízení nejrůznějších druhů dotací, které ve výsledku úvěr bytového družstva značně zlevní.

 

Pečlivé provedení opravy si žádá kvalitní materiály

A nyní přichází na řadu to nejdůležitější – svědomité provedení prací za pomoci kvalitních materiálů. Právě pečlivost provedení zateplení a dalších úkonů je klíčová pro vytvoření optimálního a zdravého klimatu v bytech. Výroba dokonalé a trvanlivé tepelnou izolace ovšem patří mezi ty nejobtížnější úkoly. Vždyť stačí jen jedno jediné špatně provedené místo v izolačním systému a celkovém zateplení budovy končí absolutním nepodarkem. Máme na mysli především obávané tepelné mosty. Tam, kde by tento jev vznikl, by část zdiva v interiéru byla velmi chladná a podporovala by kondenzaci vodní páry tím i následný výsev spor a růst plísní. Jestliže nechcete, aby i váš byt patřil mezi takto postižené, svěřte opravy vaší bytovky zkušené firmě IP Polná, jenž je v Čechách i na Moravě svou pečlivostí a precizností vyhlášená. Pověření má ty nejlepší – vysoká kvalita práce je totiž ověřeně výjimečným množstvím spokojených zákazníků, kteří dnes obývají více než 500 zrevitalizovaných bytových domů.

 

Náš zákazník? – Náš král!

Pro firmu IP Polná neexistuje důležitější člověk, než právě zákazník. Nezáleží na tom, zda nám píše, volá, či přichází osobně. Je to přece náš přítel, a ten nás nikdy nemůže obtěžovat nebo rušit při práci. Naopak – právě on je účelem a smyslem našeho konání, a proto je nám velkou ctí mu sloužit. Zákazník se na naše slovo může spolehnout vždy a za všech okolností. Nikdy se nesetká s vyúčtováním víceprací a konečnou cenu najde vždy v předem podepsané smlouvě. Cena je to vždy konečná a navíc poskytujeme záruku pět let na celou naši práci a vždy příjemné a milé jednání. Zákazník je zkrátka v IP Polná vždy vítán.

Související příspěvky

Jak postupovat při koupit nemovitosti a nenaletět makléřům ani prodávajícím

redakce

Víme, kde je nejlepší místo pro přístřešek

redakce

Výškové čištění fasád, odstraňování graffiti, sprejů, tagů Praha 1

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.