Search

Co dělat, když praskne sklo ve dvířkách kamen?

Topíte v krbu nebo kamnech, které jsou vybavené žáruvzdorným sklem? Prasklo vám vaše sklo a bojíte se, aby nevypadlo celé? Pokud sklo prasklo, není čas váhat a mělo by být co nejdříve vyměněno. Nesnažte se jej spravovat tmely ani lepidly. Účinnost opravovaného skla nikdy nebude dokonalá. Vždy je lepší co nejdříve objednat nové a vyměnit ho. Skla lze objednat u specializovaných prodejců, kteří vám většinou nabídnou i služby odborné montáže. Pokud ale chcete ušetřit peníze a sklo si namontovat sami, přinášíme vám pár osvědčených rad a tipů, jak na to.

Neměřte jen původní sklo, ale i otvor pro jeho usazení

Při objednávání nového skla objednávejte na základě rozměrů skla původního, ale hlavním údajem by pro vás měla být velikost otvoru pro usazení skla. Může se totiž stát, že příčina prasknutí byla právě ve velikosti skla. Sklo by mělo mít z každé strany alespoň 3 mm prostoru – dilatační spáry. Aby se nikde nedřelo a neskřípalo. Právě proto si raději změřte otvor a podle něj objednejte sklo.

full_src_img-9

Objednejte i nové těsnící šňůru

Sklo by nemělo v žádném případě přijít do kontaktu s kovem. Právě to je nejčastější příčina prasknutí. Objednejte proto i novou těsnící šňůru, která se dává pod sklo. Jedná se o položku několika desítek korun, která vám ale může zachránit celé sklo.

 full_src_img-7

Jak na výměnu

Až budete mít všechny potřebné komponenty doma, můžete přistoupit k samotnému procesu výměny. Nejprve uvolněte veškeré držáky skla a vyjměte původní poškozené. Pak je důležité odstranit veškeré nečistoty nebo zbytky těsnící šňůry z rámu, aby bylo vše dokonale čisté. Novou těsnící šňůru nalepíme na sklo, nikoliv do rámu. Nalepením na sklo zajistíte, že utěsnění skla bude dokonalé po celé jeho ploše a to i v případě drobných nerovností na dvířkách. Nezapomeňte nalepit plochou těsnící šňůru také pod upevňovací prvky skla. V žádném případě nesmí přijít sklo do kontaktu s kovem.

Jaká skla vybírat a co radí profesionálové pro jejich výměnu, se můžete podívat ZDE.

Vaše nové sklo Vám zašlou běžně do 24 hodin profesionálové z teamu kamnařiny.

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *