TIPY

Proměňte balkon ve vlastní bio oázu

Léto je obdobím, kdy se snažíme co nejvíce času trávit v přírodě nebo na zahradě. Všudypřítomná zeleň a květena je lákadlem nejen z hlediska fyziologického, kdy se lidem v přítomnosti rostlin produkujících kyslík lépe dýchá, ale i z hlediska estetického. Kvetoucí dřeviny i byliny jsou v době své vegetační sezóny jednoduše krásné a neodolatelné.

Ne každý má ale to štěstí mít k dispozici vlastní zahradu, kde by se člověk kochal botanickými zázraky. Ke kousku soukromé zeleně proto mohou dopomoci bytové balkony. Balkony Pekstra jsou k tomu jako stvořené. A je libo, zda je o balkon závěsný nebo vestavěnou lodžii.

Čím osázet balkon?

Závěsné balkony jsou klasikou, ke které se hodí zejména převislé letničky, typu muškátů nebo surfinií. Z hlediska zahradnického je ale třeba míti na paměti jedno riziko, a tím je déšť. Balkony nejsou kryty shora, tudíž do nich prší a je tak třeba k tomu použít vhodné truhlíky, aby v nich nestála voda.

V případě rozšířené lodžie, která může být oproti původnímu půdorysu zvětšena až o 1,5 metru, se hodí nejen umístění běžných balkonovek, ale dobře vám zde budou prosperovat i choulostivější odrůdy, jako jsou lobelky, vitálky i million bells.

Pastva pro oči v lodžii

Úplně volnou ruku ve volbě odrůd pak mají majitelé zasklených lodžií. Nejenže lze prostory zvětšit o metr plochy, ale zejména jde o teplotní stabilitu a ochranu před klimatickými vlivy. V zasklené lodžii lze s klidnou duší pěstovat i citrusy, všechny exotické druhy a „vyvenčit“ lze i pokojové rostliny.

Výhodou tohoto typu je možnost otevření zasklení až do 4/5 délky a v případě příliš žhavého slunce i možnost efektivního zastínění. Balkony Pekstra vám umožní stát se soukromými pěstiteli té nejrozmanitější flóry za ideálních vegetačních podmínek. Nevěříte? Zkuste to s námi! Chvíle odpočinku a relaxace v bio koutku za pokud určitě stojí.

Související příspěvky

Garáž, mobilní sklad, nebo přístřešek na dřevo? Ne, skladovací kontejner!

redakce

Jak je to opravdu s kvalitou a účinky infrasauny? Testovali jsme za vás!

redakce

Vyplatí se pořídit si kuchyni na míru?

redakce