Search

Nebojte se světlé sedačky! Bílé a k tomu rohové sedací soupravy nevyjdou nikdy z módy

Lidé se často obávají koupit si světlou sedací soupravu, aby se rychle neušpinila a nezničila. Moderní materiály však starostlivost o světlé potahy usnadňují.

Bílá sedací souprava je velmi oblíbená díky své univerzálnosti. Na druhou stranu se jí někteří lidé bojí právě kvůli její světlé barvě. Straší je, že se brzo ušpiní nebo na ní bude vidět každé miniaturní poškození. Uvažujete i vy nad bílou sedačkou, ale váháte kvůli údržbě? Internetový magazín HouseBeautiful shrnul několik důvodů, proč byste se jí neměli bát.

 

1) Impregnace vám ulehčí práci

V dnešní době už existuje řada prostředků doporučených přímo výrobci sedaček, které vám s údržbou, nejen bílé sedačky, pomohou. Až už jde o kožený nebo textilní potah, málokdo ví, že sedačku je třeba pravidelně impregnovat. Nejdůležitější je ji potřít ochrannou vrstvou hned po vybalení. Textilní sedačku je třeba impregnovat častěji – přibližně dvakrát do roka, koženou asi jednou do roka. Impregnace pomůže udržet sedačku čistou a případné skvrny se díky ochranné vrstvě budou snáze umývat.

 

2) Bílé sedací soupravy jsou univerzálně použitelné

Bílá barva je univerzální a nadčasová. Hodí se téměř do každého interiéru a ke každé barvě. Pokud k tomu ještě zvolíte rohovou variantu sedací soupravy, určitě neprohloupíte. Rohové sedací soupravy jsou snad nejuniverzálnějším kusem sedacího nábytku. Zvolte ale subtilnější kousek s divanem – v místnosti nebude zbytečně opticky zabírat tolik místa.

 

3) Díky moderním materiálům bude bílá stálá

Světlých barev se nejčastěji bojí rodiče a vlastníci domácích mazlíčků. Zoufají si, že na sedačce budou vidět chlupy nebo že je děti pokreslí fixkami. Ale v dnešní době už existuje řada technických materiálů, které se velmi snadno čistí či vysávají. Například textilie s nanoúpravou jsou přesně pro vás. Stačí je umýt kapkou obyčejné vody.

 

4) Interiér díky bílé změníte raz dva

Patříte mezi lidi, kteří mají rádi změnu? S bílou sedačkou nebude nic jednoduššího. Jenom změníte polštářky, závěsy a další doplňky a hned bude mít váš pokoj zcela nový „look“. Díky bílé sedačce se vaší fantazii meze nekladou – půjde dohromady s jakýmkoliv dekorem a barvou.

 

5) Bílá barva vtáhne domů sluníčko

Pokud máte rádi přírodu a slunečné dni, bílá sedačka je přesně pro vás. I pokud máte malá okna, sluneční paprsky se na bílém povrchu budou pěkně odrážet a váš interiér bude působit prosluněným dojmem. To všechno se pozitivně odrazí i na vaši psychice a dodá vám tolik potřebnou energii.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *