INSPIRACE

Jak oživit interiér

Bydlíte už dlouhou řadu let ve stejném bytě a potřebovali byste jej nějak oživit? I když je interiér vkusný a vy se zde cítíte být doma, něco stále chybí k dokonalosti? Je běžné, že časem se i krásná výzdoba okouká a je dobré ji pro oživení změnit. Bílé či barevné zdi ztratí svoje kouzlo, starší tapety už vás nijak neoslovují ani neinspirují. Proto je čas na změnu, interiéry můžete nově vymalovat, ale pokud nechcete uklízet po malíři, vsaďte na mnohem čistší a modernější metodu dekorování stěn – tapetování.

Ačkoli někteří mylně považují tapety za přežitek socialismu, v dnešní době se tapety těší poměrně velké oblibě. Snadno se s nimi manipuluje, dlouho vydrží a váš pokoj oživí a dodají mu nový svěží šmrnc. Chcete vědět, jak správně postupovat při tapetování, aby byl výsledný efekt prostě dokonalý? Poradíme vám. Levné tapety na zeď promění váš domov v mžiku k nepoznání.

Tapety jsou úžasně barevné a představují ideální řešení do každého pokoje. Dříve se tapetami pokrývaly celé stěny, to už dnes ale není úplně IN. Máte-li vybranou tapetu s opakujícím se vzorem, nejčastěji se tapetuje jedna stěna v interiéru. Můžete se ale rozhodnout také pro fototapety, které slouží jako náhrada obrazu či jiného uměleckého díla.  Možností je celá řada, velmi atraktivní jsou 3D tapety, které vytváří v interiéru iluzi trojrozměrného obrazu. Tohoto jevu často využívají dětské tapety s motivy oblíbených pohádkových postav a hrdinů. Děti se potom budou ve svém pokojíčku cítit jako uprostřed pohádky.

Velmi důležitý je rovněž materiál tapety. Dříve se vyráběly tapety z papíru, ty si samozřejmě můžete pořídit i dnes, ovšem mnohem odolnější jsou vliesové tapety. Ty se skládají z celulózových vláken a buničiny, díky tomu se mnohem snadněji lepí na stěnu, mají delší životnost a nabízí krásné barevné motivy. Neváhejte a přijďte si vybrat i vy do internetového obchodu Tapeta-dekorace.cz.

Související příspěvky

Recenze elektrických grilů, se kterými si užijete grilování po celý rok

redakce

Jak mít naprostou kontrolu větráním a vytápěním interiéru zároveň?

redakce

Jak má vypadat kvalitní dřevěná pergola pro zastřešení terasy?

redakce

Přidat komentář