TIPY

Proč se vyplatí kupovat postele z masivu?

Také jste se rozhodli, že je načase vyměnit starou postel za novou, která pamatuje ještě časy, kdy jste chodili na vysokou školu? Anebo si zařizujete své první bydlení a váháte, zda investovat do poměrně drahé postele z masivu nebo levnější varianty z lamina? Každá postel má své pro a proti, a je na vás, čemu dáte přednost.

Postel, jež nevrže a je pevná

Naprostou výhodou postele z masivu je, že má velmi dlouhou životnost. Vzpomeňte na postele prababičky z masivu, třeba dubu. Byly těžké, bytelné, držely dokonale stabilitu, byly pevné a nevrzaly. Když jsou jednotlivé díly postele kvalitně vyrobeny a dobře smontovány, postel jakoby tvořila celek a nevrže.

Dnes už si můžete vybrat klasickou postel, nebo postele s úložným prostorem z masivu, které budu mít pod spací částí úložný prostor. Je samozřejmě zdravější a lepší, když je pod postelí prázdno, aby mohl vzduch cirkulovat a větrala se matrace. Pokud ale nemáte místa nazbyt a postel je důmyslně zhotovena, směle si ji pořiďte.

Odlepování, štěpení, suky

U postele z dřevotřísky se vám může stát, že se začnou postupně některé části, jež byly slepeny, odlepovat. Nejčastěji jsou to hrany. Často ale dochází i k odštěpování kousků dřevotřísky, zvláště v místech spojů, šroubů, vrutů, kování. Pokud např. děti na posteli poskakují, může to být brzy znát právě ve spojích, které mohou být vyviklané, materiál se pak drolí…

Co se týče postele z masivu, tady se můžete dočkat vypadaní suku tím, jak dřevo nějakou dobu vysychá. To je ale ojedinělé. A pokud se to stane, buď to nevadí, a kdyby to bylo v namáhaném místě, lze díru zakytovat a zatřít barvou, v jakém je postel.

Ať už vybíráte postel pro sebe, své děti nebo třeba prarodiče, vždy je lepší zohlednit nejen vzhled, ale i kvalitní zpracování a dobu, po kterou vám bude spolehlivě sloužit. Nebudete litovat.

 

 

KATALOG POSTELÍ  > ZDE <

Související příspěvky

Originální a netradiční nábytek do domácnosti nenajdete v klasických obchodech

redakce

Nábytek do koupelny, který skutečně využijete

redakce

Najděte kouzlo grilování na lávovém kameni

redakce