TIPY

Kdo se stará o váš dům?

Majitelé rodinných domů mají odpověď jednoduchou, většinou oni sami. U bytových domů už to ale může být složitější vzhledem k množství bytů v nich a pro zajištění běžného chodu i řešení výjimečných událostí je potřeba správce.

Bytový dům může mít jen tři patra a pár bytů, ale stejně tak mnoho vchodů a v nich desítky bytů s majiteli a nájemníky, kteří chtějí bydlet bezpečně a v hezkém prostředí. O dům je tak nutné se starat, což vyžaduje komplexní řešení spolu se zkušenostmi. Řešit se musí havárie, drobné opravy, plánované investice třeba na výměnu výtahů nebo zateplení střechy a samozřejmě i vyúčtování služeb a nákladů na provoz. K zajištění všech potřebných věcí je nutná moderní správa bytových domů, aby vše fungovalo tak jak má a zároveň nevznikaly problémy v hospodaření domu. Správce se tak stará i o vymáhání pohledávek, kontrolu investic, technické revize a mnoho dalšího.

Většina domů s byty, kteří vlastní jednotliví majitelé, nějakého správce má. Ne vždy ale vše funguje tak, jak by mělo. Sdružení vlastníků se jednou za čas sejde, zvolí výbor a ten pak zastupuje všechny majitele a snaží se veškeré problémy řešit. Může se tak stát, že dům spolupracuje s různými externími firmami, kdy se jedna stará o úklid, druhá o účetnictví, třetí řeší právnické záležitosti a čtvrtá komunikuje s majiteli a nájemníky. Chybí komplexní přístup a rychlé řešení v případě problémů, mít na vše jinou firmu se navíc může dost prodražit. Častým krokem je tak vyměnit správce bytového domu a získat lepší služby za nižší náklady a především s jednou firmou, která se postará o vše.

Domů chodí většina z nás si odpočinout a chce svůj čas trávit v pohodě a v příjemném prostředí. Neustálé problémy, že něco nefunguje, je potřeba vypnout vodu nebo zase nejede výtah, dokážou každodenní povinnosti pořádně ztížit. Dobrý správce domu se postará o bezproblémový chod domu i všechny záležitosti, které jsou ke klidnému fungování potřeba.

Související příspěvky

Jak si zařídit kvalitní spánek

redakce

VYBÍRÁME NOVÉ TOPENÍ: PODLAHOVÉ, NEBO RADIÁTORY?

redakce

Vyberte si osvětlení podle vašeho gusta

redakce