TIPY

Jaká jsou pravidla saunování v infrasaunách

Blahodárné účinky pravidelného prohřívání lidského organismu jsou známé již po staletí. Technologický pokrok v současnosti umožňuje saunování i lidem, kteří si klasické formy saunování ve finských saunách s ohledem na své zdraví dopřát nemohou. Infrasauny jsou pro tělo šetrnější, protože i mimo jiné využívají nižších teplot. Pravidelné návštěvy infrakabiny mají za následek vylepšení tělesného i psychického stavu a veškerého očištění těla od nežádoucích látek a toxinů. Infrasaunu si dnes může dovolit opravdu každý ve svém obydlí. Uvolněte své svaly a dopřejte si malou chvilku odpočívání. Nejenže vás přestanou bolet vaše klouby, taktéž spálíte zbytečné kalorie.

Základní pravidla

Pokud máte zdravotní problémy, raději se o možnostech saunování poraďte se svým lékařem. I ti vám ale potvrdí, že v infrasaunách se může saunovat prakticky kdokoliv. Infrasauny jsou příjemné i pro malé děti. Stačí se saunování věnovat 1x až 2x týdně a vaše tělo bude celkově regenerované. Při pravidelném užívání infrasauny (1x – 2x týdně) již brzy oceníte její celkový přínos jak po stránce relaxace, tak po stránce zdravotní – moderní infrasauna umí pomáhat prakticky všude tam, kde se užívání klasické finské sauny stává kontraindikačním (vysoký / nízký krevní tlak, dýchací cesty, špatná snášenlivost vysokých teplot, srdeční zdravotní problémy, atp.) velmi důležitá pro správné saunování je ale samotná technologie využívaných infrazářičů. Kabinu je nutné si 10 minut před užitím předehřát na teplotu 33°C až 35°C a v průběhu potící kúry nechat navýšit až na cca 50 – 60 °C. Co je v těchto prvních deseti minutách nejdůležitější – rehabilitační infrazářiče nabíhají na svou stanovenou léčebnou vlnovou délku (pozor, běžné průmyslové infratechnologie toto ošetřeno nemají!).

 DSC_0862

Seďte a pijte

Pokuste se dodržet i časové rozpětí jednotlivého pobytu, který by neměl být delší, jak 35 minut. Do infrakabiny si sebou vezměte dostatečné množství vody. Především konzumace čerstvé vody zrychluje a zároveň zkvalitňuje celkový průběh působení infračerveného tepelného systému.

Při infrasaunování je nejlepší zaujmout pozici v sedě. Zbytečně nevyvíjejte žádný pohyb. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud se vaše tělo prohřeje rovnoměrně. Do kabiny si sebou vezměte rozhodně 3 ručníky. Jeden pod nohy, druhý na sezení a třetí na masírování těla.

Pokud vás zajímají i další informace o infrasaunách a rádi byste si jednu zakoupili domů, případně máte zájem o její realizaci, navštivte internetové stránky na adrese http://www.sauny-vital.cz/ .

infrasauna-4

Související příspěvky

Specialista na CNC stroje- Awac

redakce

Proč místo klasického betonu volit lehčený keramický beton?

redakce

Hledáte mobilní sklad? Objevte skládací kontejnery Kovobel

redakce