Search

Jak vybrat vhodného dodavatele plynu?

Snažíte se optimalizovat rodinný rozpočet? Platíte příliš za odběr zemního plynu a chtěli byste to změnit? Nevíte, jak vybrat toho nejlepšího dodavatele zemního plynu? S tím vším vám poradíme a ještě přidáme pár dobrých rad navíc.

Věděli jste, že v současné době má od Energetického regulačního úřadu platnou licenci pro obchod s plynem více než 100 různých subjektů? Nemusíte se tedy spoléhat na notoricky známé dodavatele jako je E.ON, ČEZ nebo RWE, ale můžete zapátrat i v široké řadě těch alternativních. A jak nesednout na lep nepoctivcům?

 

Chcete výhodnou cenu za plyn? Porovnávejte nabídky

Pro výběr nového dodavatele plynů nestačí jen jednoduše srovnat ceny a řídit se nejlevnější nabídkou. V potaz byste měli vzít i jiná kritéria, aby vás přechod pod novou společnost nestál více než plánovaná úspora. Co si tedy pohlídat?

* podmínky ukončení smlouvy

* délku výpovědní lhůty

* kvalitu zákaznického servisu

* reference zákazníků

* pověst firmy

* sdružené dodávky plynu

Právě u posledního bodu se na chvíli zastavíme. Nejspíš jste si už zvykli na to, že vaše smlouva na plyn obsahuje kromě standardního vyúčtování spotřeby také kompletní servis zahrnující dodávku a přepravu plynu a povinné poplatky. To však nemusí být pravidlem. V případě, že se dodavateli energie podaří podstrčit vám jiný typ smlouvy, budete si muset všechny tyto náležitosti zajistit sami a to samozřejmě za nemalý poplatek. Konečná cena plynu tak může být ve výsledku mnohem vyšší než předtím. Vždy si tedy důkladně přečtěte co podepisujete a ptejte se na podrobnosti.

Náš tip: Momentálně patří mezi favority na energetickém trhu oblíbený plyn z první ruky tedy MND. Jeho cena se však liší podle kraje, ve kterém bydlíte. V každém případě si tedy pohlídejte i konkurenční nabídky, možná někde narazíte ještě na nějakou lepší. A to vždycky stojí a pokus.
Jeden komentář u “Jak vybrat vhodného dodavatele plynu?

  1. Hynek napsal:

    Stovka různých dodavatelů, to je až neskutečný číslo, neříkejte mi, že se všichni dokáží v dohledné době udržet na trhu. Tomu nejde věřit. Dominanti mají pozici jistou, ale už bych se k nim nevrátil, cenově jsou jinde oproti tomu co mi teď účtuje Xenergie, sice je alternativec, ale levnější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *