TIPY

Čím LED žárovky válcují konkurenci? Důvodů je hned několik!

LED žárovky jsou v posledních letec nejvyhledávanějším druhem žárovek pro osvětlení domácností, kanceláří, dílen i průmyslových výrobních hal. I přes svou poměrně vyšší cenu oproti klasickým nebo úsporným žárovkám si získávají stále větší popularitu a pořizuje si je stále více osob. Staré klasické žárovky měníme za LED žárovky a do nově postavených domů a hal v mnoha případech ani nad jedinou technologií nepřemýšlíme. Kde jsou hlavní přednosti této technologie? Na to se nyní podíváme.

 

Životnost a svítivost

Mezi největší přednosti LED žárovek bezpochyby patří jejich životnost. V porovnání se všemi ostatními druhy mají LED žárovky nejdelší životnost. Nikoliv o pár procent, ale i několikrát delší. Zatímco u klasické žárovky je životnost okolo 1 000 hodin u LED žárovek může být životnost 30 000 – 50 000 hodin plnohodnotného svícení. LED technologie postupem času neztrácí a intenzitě produkovaného světla.

 

Nízká spotřeba elektrické energie

Nízká spotřeba elektrické energie je jedním z hlavních důvodů, proč za LED žárovky utrácíme více peněz. Investované finance se nám brzy vrátí na úsporách. Úspory nejsou jen v řádech několika málo korun, ale v rodinném domě se může jednat o úsporu v řádech několika set i tisíc korun. Samozřejmě v porovnání s klasickými žárovkami s vláknem.

 

Pro všechny druhy instalací

LED technologie nabízí velmi pestrou škálu produktů pro všechny druhy využití. Základní nabídku tvoří LED žárovky se závitem E 27 a E14. Dále nechybí ani žárovky s mnoha druhy patic – například GU10, MR16, G4, G9 a mnoha dalších pro specifické účely. Díky tomu je možné LED žárovky využívat všude.

 

Různá intenzita i barva světla

Různou intenzitu nabízí samozřejmě i klasické žárovky. U klasických žárovek je udávána ve Wattech, u LED žárovek je intenzita světla udávána v lumenech. LED technologie ale umožňuje dodávat žárovkám ještě jinou specifickou vlastnost. Tou je teplota a barva světla. Světlo může být studené nebo teplé v mnoha odstínech. Každá barva a teplota světla má odlišnou charakteristiku a hodí se pro jiné využití.

I na našem trhu se bohužel dají najít kvalitní a méně kvalitní LED žárovky. Doporučujeme tedy navštívit specializovanou společnost v této oblasti s kvalitním sortimentem a zkušenostmi. Jedním z největších distributorů v oblasti LED osvětlení na našem trhu je společnost EMOS s.r.o. mezi hlavní přednosti tohoto distributora patří široký a kvalitní sortiment společně s rychlou dobou dodání.

 

Detailní informace o jednotlivých druzích najdete na shop.emos.cz.

Související příspěvky

Luxusní podlaha? Jedině dřevěná

redakce

Nádrže na dešťovou vodu jako náhradní zdroj v období sucha

redakce

Strojové čištění koberců a sedaček Praha

redakce