TIPY

Chraňte svůj majetek! Kvalitními bezpečnostními dveřmi!

Svůj majetek si musíme chránit, o tom není debat. K tomu nám slouží různé sofistikované kamerové systémy a alarmy. Základem však stále jsou a budou kvalitní bezpečnostní dveře. Na základě jakých parametrů vybrat ty pravé?

Investici do bezpečnostních dveří rozhodně není radno podceňovat. Bezpečnostní dveře totiž chrání nejenom náš majetek, ale i naši rodinu a nás samotné. Z toho vyplývá jediné: na bezpečnostních dveřích v žádném případě nešetřete.

 

Bezpečnostní dveře do domu a bytu

Při výběru bezpečnostních dveří si budete muset zodpovědět několik otázek. Hlavní rozdělení bezpečnostních dveří je na bezpečnostní dveře do domu a bezpečnostní dveře do bytu. Ty se od sebe samozřejmě liší, konstrukčně i materiálově. Bezpečnostní dveře do domu jsou například vystaveny mnohem náročnějším klimatologickým podmínkám, ať již teplotním či povětrnostním. Stejně jako větru a dešti. Na vchodové dveře do bytu a domu jsou však také kladeny jiné izolační nároky. Zatímco bezpečnostní dveře do domu by měly být dobře tepelně odizolovány, u bezpečnostních dveří do bytu se kladou spíše nároky na izolaci zvukovou. Speciální kategorií pak jsou bezpečnostní dveře do sklepa.

 

Jednokřídlé, nebo dvoukřídlé?

Dále se rozmyslete, zda budete mít zájem o dveře jednokřídlé či dvoukřídlé. V bytových jednotkách se většinou setkáváme s dveřmi jednokřídlými, u rodinných domů však bývají časté i dveře dvoukřídlé.

 

Zaměřeno na bezpečnostní třídu

Dalším parametrem je bezpečnostní třída. Těch je celkem šest a označují se písmeny RC. Obecně se dá říci, že vchodové dveře první a druhé třídy jsou vhodné do menších objektů s nízkými nároky na bezpečnost. Vaší pozornosti by neměly uniknout dveře bezpečnostní třídy 3 a 4.

 

Třetí bezpečnostní třída

Obecně se dá říci, že dveře třetí bezpečnostní třídy odolají hrubé síle, tedy zloději s páčidlem a jiným nářadím. Tyto dveře, které navíc disponují i protipožární ochranou, u nás patří mezi jakýsi bezpečnostní standard.

 

Čtvrtá bezpečnostní třída

O stupeň výš pak jsou dveře čtvrté bezpečnostní třídy vhodné pro ochranu objektů s vyšším rizikem invaze zkušených zlodějů, jako jsou třeba obchody s luxusním zbožím, umělecké galerie a podobně. To vám však nebrání pořídit si je i do své domácnosti.

 

Pátá bezpečnostní třída

U nás se každopádně v podstatě jedná o nejvyšší stupeň ochrany, který své domácnosti můžete zajistit. Následovaný stupni 5 a 6, jež se podobají spíše trezorům, a na našem trhu se s nimi prakticky nesetkáte.

 

Nepodceňujte ani kování

Při výběru bezpečnostních dveří však nejde jen o dveře samotné. Pečlivě byste měli vybírat i kování, jako jsou bezpečnostní kliky a cylindrické vložky. Na trhu se setkáme s cylindrickými vložkami třech typů, ať již se jedná o klasickou cylindrickou vložku, cylindrickou vložku s knoflíkem a cylindrickou vložku bez ochrany. U kliky samozřejmě nepodceňujte ani její estetické hledisko. Kliku u vchodových dveří můžete mít z nerezu, chromu, titanu i hliníku. Klika zkrátka dveřím a domu musí slušet!

 

Atesty a certifikáty

V každém případě za všech okolností volte produkty atestované a certifikované! Jedině u takových budete mít záruku, že budou opravdu disponovat avizovanými bezpečnostními vlastnostmi. Zárukou kvality je také značka. Mezi renomované výrobce opravdu kvalitních bezpečnostních klik patří české značky ROSTEX a ACT. Cylindrické vložky pak najdete v portfoliích značek WILCA a EVVA.

 

Osobní sluha? Ne, zavírač dveří!

Tímto však výběr ještě nekončí. Své vchodové dveře můžete vybavit celou řadou vychytávek, jako jsou kukátka, visací zámky či praktické zavírače dveří. Ty v podstatě suplují služby vašeho osobního sluhy, který za vás vždy zavře. Toho však nahradí chytré bezpečnostní dveře. Na trhu se opět setkáte s různými modely. Zavírač dveří můžete mít buď s ramínkem, či kluznou lištou. Pro vchodové dveře bývá vhodnější zavírač s ramínkem včetně aretačního, který umožňuje zafixování dveří v určité poloze.

 

Obraťte se na specialisty

Není toho zrovna málo, nač je na místě při výběru vchodových dveří myslet, že? V každém případě doporučujeme obrátit se na specialisty, kteří vám ochotně doporučí to nejlepší možné řešení právě pro vaši nemovitost. Najdete je třeba na stránce bezpecaky.cz. Tam totiž o bezpečnosti ví téměř všechno. E-shop navíc provozuje i chytrou poradnu, na níž se dozvíte i to, jak změřit rozteč kliky, cylindrickou vložku či jak vybrat zámek do dveří. Tak neváhejte!

Související příspěvky

Čistá okna bez práce díky spolehlivé firmě! Mytí, čištění, oken, fasád Ostrava

redakce

Když se snoubí antik s modernou. Vsaďte na eklektický styl interiéru

redakce

Soužití se sousedy

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.