TIPY

Obavy z údržby teras a plotů ze dřeva? Máme řešení

Pořádná zima v letošním roce stále jen klepe na naše dveře, a tak se dokonce naskýtají okamžiky, kdy můžeme s rodinou nebo přáteli posedět na terase před domem a těšit se ze slunečních paprsků. Takřka po celém světě začínají být čím dál populárnější tzv. kompozitní terasy, které kromě dřevěné složky obsahují i tzv. složku plastovou. Díky tomu jsou kompozitní terasy od výrobce WPC – WOODPLASTIC a.s. mnohem odolnější vůči klimatickým i dalším vnějším vlivům, trvanlivější, bezpečnější a téměř bezúdržbové vzhledem k tradičním terasám dřevěným.

WPC či wood-plastic composite je název pro materiál, který je vyráběný ze dřevěné a zároveň polymerové složky. Produkty WoodPlastic® od tuzemského výrobce WPC – WOODPLASTIC obsahují celkem 60 % dřeva (dřevěných pilin) a 40 % polymeru HDPE (high-density polyethylen). Jsou tak ekologicky šetrnější a zdravotně zcela nezávadné. Tento poměr přináší naprosto ideální vlastnosti výsledného materiálu. Technologie výroby materiálu byla vyvinuta před více než 30 lety v Severní Americe. „Hlavní myšlenkou byl vývoj dokonalého materiálu, který zachovává na pohled i na dotek příjemné charakteristické vlastnosti dřeva, ale zároveň minimalizuje veškeré jeho nežádoucí vlastnosti, je přitom bezpečný, trvanlivý a nenáročný na údržbu. A to platí až dodnes,“ říká Zuzana Krucká ze společnosti WPC – WOODPLASTIC.

 

Úspora finančních prostředků za údržbu terasy

Terasy z WPC materiálu mají mnohem vyšší odolnost vůči mrazu, sněhu, slunečnímu záření a povětrnostním vlivům než obyčejné dřevěné terasy. V zimě je nemusíte přikrývat žádnou plachtou, v létě stačí omýt mýdlovou vodou a vymést nečistoty ze spár mezi jednotlivými prkny, a to kvůli odtoku vody. Na rozdíl od dřevěných teras, jež je třeba pravidelně oživovat olejem nebo barvou, ušetří terasy z WPC materiálu uživatelům peníze i spoustu času na údržbu. Terasy jsou rovněž odolné proti hnilobě, hmyzu a dřevokazným houbám.

 

Už žádné riziko sklouznutí nebo třísky

„Díky speciální příměsi zdravotně nezávadného polymeru se nám u WPC teras nestane, že bychom se potkali se štěpem nebo dokonce třískou, tak jako se běžně může stát u dřevěné terasy. Protiskluzový povrch stejně jako odolnost vůči chlorované a slané vodě pak jistě ocení majitelé bazénů,“ upozorňuje produktový a technický manažer společnosti WPC – WOODPLASTIC Petr Hromek. Vzhledem k tomu, že se WPC prkna pokládají na nosiče systémem skrytého kotvení lze terasu jednoduše nainstalovat i svépomocí. Díky systému montáže člověk zcela eliminuje rizika vyplývající z vyčnívajícího vrutu nebo hřebíku. Rošty lze postavit rovnou na stávající podklad – třeba na původní dlažbu nebo dokonce beton. WPC podlahy naleznou své uplatnění i na balkónech nebo lodžiích, kde se používají nižší rošty oproti venkovním terasám.

 

Čistě česká výroba se zárukou až 25 let

Všechny produkty WoodPlastic® se vyrábějí v České republice v licenci Strandex®, USA, se zárukou až 25 let. Uživatelé si mohou dle vlastních specifických požadavků vybrat z řady různých povrchů a barevných úprav plných terasových i plotových prken. Výroba je možná také na míru.

 

Hlavní výhody kompozitních teras od společnosti WPC – WOODPLASTIC a.s.?

  1. Žádné natírání a jen minimální údržba – úspora nákladů na údržbu oproti dřevěným terasám.
  2. Dlouhodobá životnost a záruka až 25 let
  3. Odolnost vůči hnilobě, dřevokazným houbám i hmyzu.
  4. Vysoká odolnost vůči mrazu, sněhu, chlorované a slané vodě i UV záření – barevná stálost.
  5. Bezpečný protiskluzový povrch i za vlhka
  6. Bez jakýchkoliv třísek, štěpů a nebezpečných vrutů.
  7. Žádné nebezpečné toxické látky.
  8. Na pohled i na dotek téměř nerozeznatelnost od pravého dřeva.
  9. Výběr z velké řady unikátních povrchů a barev
  10. Jednoduchá montáž i demontáž, možnost instalace na původní i starší povrch.

Související příspěvky

Kvalitní kuchyně je nezbytným základem dobrého vaření!

redakce

Jaká zvolit svítidla pro retro styl?

redakce

Trpíte bolestmi hlavy? Třeba za nimi stojí vaše staré žárovky

redakce

1 komentář

Filip 30. 8. 2016 at 15:14

No tak co, lidi co mají dřevěné terasy se hold o ně musí starat o kousek více. Ale není to zase žádná tragedie. Chce to používat kvalitní nátěry, mořidla, atd, co je potřeba a pak je to relativně ok. Dřevo nic nenahradí.

Diskuze je uzavřena.