TIPY

Saténové povlečení nabízí přírodní materiály do ložnice v luxusním vzhledu

Mnoho lidí si myslí, že saténové povlečení je z umělého vlákna. Jde o častý omyl. I bavlna totiž dovede nabídnout hladkou saténovou úpravu. Pro ložnici tak získáváme zdravé povlečení z bavlny v luxusním vzhledu.

Naše ložnice mnohdy zanedbáváme. Spíme ve starém povlečení, které používáme stále dokola až do definitivního rozpadnutí. Mnohdy nás popadne chuť po něčem zajímavějším, a tak sáhneme po kýčových motivech, nebo po umělém vláknu, ve kterém se v noci potíme, či nám je pod ním naopak zima. Kvalitní saténové povlečení vás překvapí. Jde o na dotek příjemný materiál, který díky svému provedení dokáže nabídnout zajímavé termoregulační vlastnosti. V létě je pod přikrývkami z bavlněného saténového povlečení příjemněji, než kdybychom spali bez přikrývky. Zejména na nahou pokožku má příjemně chladivý efekt. Naopak v zimě zahřívá a spolu s dobrým výběrem zimní přikrývky akumuluje teplo a hřeje.

 

Saténové povlečení je téměř bezúdržbové

Je samozřejmostí, že potřebuje z času na čas vyprat. Věděli jste však, že to kvalitní, jaké nabízí e-shop České lůžkoviny, má nemačkavou úpravu a nemusíte jej žehlit? Povlečení se vyrábí s rozměrovou rezervou pro vysrážení při prvním praní. Je proto z hygienických i rozměrových důvodů dobré povlečení nejdříve vyprat. Pere se zapnuté a otočené naruby, aby se zachovaly barvy. Prát lze až při 60 °C. Vhodné je použít prací prášek na barevné prádlo. Žehlit jej nemusíte, pokud však chcete, je žehlení velice snadné. Nepoškodí jej ani sušička na prádlo.

 

Vzory, které uchvátí

Neodolatelné vzory saténového povlečení, které e-shop Ceskeluzkoviny.cz nabízí, vás přinutí přehodnotit vaši výbavu ložním prádlem. Některé modely jsou naprosto fascinující. Model Natalia nabízí vzor lidové výšivky v úchvatné porcelánové kombinaci barev – v béžové s modrým vzorem. Vanesa si hraje s puntíky a černo-červeno-bílou barevnou kombinací. Těžko říct, jestli propadneme spíše tomuto modernímu, nebo předchozímu folklorizujícímu stylu. Oba jsou skutečně nádherné. A u nich designové možnosti nekončí, ale naopak, začínají. Růže a další květinové vzory, tradiční ornamenty, bylinné vzory, tradiční vzory saténu tón v tónu i jednobarevné sety – je skutečně z čeho vybírat. Saténové povlečení nabídne vaší ložnici luxusní vzhled a ze spánku udělá skutečný zážitek.

 

Ten správný rozměr určitě najdete

E-shop České lůžkoviny nabízí povlečení v tradičních rozměrech. Pro přikrývku je to 140×200 cm. Pro polštář 70×90 cm. K dispozici však je i francouzské saténové povlečení v rozměrech přikrývky 200×220 cm. Tato velikost povlečení je typická pro použití v hotelech a v penzionech, pro které je dodávané saténové povlečení rovněž velice vhodné. Avšak i v domácnostech stále častěji preferujeme společnou přikrývku a potřebujeme proto francouzské povlečení.

 

Prodloužené povlečení ze saténu

Jsme čím dál tím vyššími. Běžným požadavkem zákazníků je dnes prodloužená postel či delší matrace. Stejně tak pak potřebujeme i delší povlečení. Ceskeluzkoviny.cz mají ve svém sortimentu i prodloužené povlečení ze saténu.

 

Saténové povlečení české výroby

Nádherné povlečení ze saténu má český původ. Díky tomu je vysoce kvalitní, pokud jde o materiál, barvy i šití. Hodí se do ložnic v moderních i tradičních bytech, oživí ložnice v rodinných domech, ale nepohrdnete jím, ani pokud jde o zařizování ložnice na vaší chalupě. Saténové povlečení skvěle zapadne i sem. Nebojte se povlečení v rozměru francouzského povlečení 200×220 cm. Řada těch nejkrásnějších vzorů v tradičním rozměru pro jednolůžko nevynikne a v plné kráse se ukáže až na velkém formátu. Právě na chalupách máme často staré masivní postele a krásné bavlněné povlečení v saténovém provedením sem prostě patří.

Související příspěvky

Úklidové společnosti a jejich náplň práce

redakce

Pronajímáte vaši nemovitost? Dejte si pozor na nejčastější rizika

redakce

Letní nezbytnosti: sítě proti hmyzu nesmí chybět ve vaší domácnosti

redakce