STAVBA

Sháníte do svého domu či bytu vhodnou podlahu? Zvažte plovoucí!

Podlahová krytina by měla být bezpečná, odolná, nenáročná na údržbu, zdravotně nezávadná a nějaký ten rok (ještě lépe desetiletí) by nám měla vydržet. Zkrátka jedním slovem ideální. Existuje taková?

Vybíráte-li podlahu do konkrétní místnosti, spolu s finanční stránkou věci se zaměřte i na skutečnost, jakému stupni zátěže bude vystavena. Na tom totiž záleží ze všeho nejvíce. S kvalitní plovoucí podlahou se každopádně nebudete muset obávat ani velmi vysokého zatížení. Pojďme si proto tuto krytinu trošku blíže představit.

 

Dřevěná, nebo laminátová?

Název plovoucí podlaha pramení ze způsobu jejího položení. Podlaha, jež se vyznačuje velmi slušným poměrem kvalita – cena, totiž není pevně spojena s podkladem, nýbrž na něm tzv. „plave“. Co se materiálu týče, nejčastěji se setkáváme s plovoucími podlahami dřevěnými a laminátovými.

 

Přednosti laminátových podlah

Plovoucí podlahy jsou skvělým akustickým izolantem, rychle je smontujete i demontujete a mají minimální nároky jak na pevnost podkladu, tak na údržbu. Ne všechny laminátové podlahy, s nimiž se setkáme na trhu, jsou samozřejmě stejně kvalitní. Zárukou kvality podlahy bývají její jednotlivé vrstvy – nosná stejně jako svrchní. Obecně by se dalo říci, že čím více vrstev daná podlaha obsahuje, tím vyššímu stupni zátěže bude v budoucnu odolávat. A tím déle vám bude sloužit.

 

DŘEVOŠKRT – ráj truhlářů

Jedny z nejkvalitnějších plovoucích podlah najdete například v portfoliu domažlické společnosti DŘEVOŠKRT (na internetu hledejte pod odkazem podlahy Domažlice, dřevoprodej Domažlice nebo rovnou navštivte stránky www.drevoskrt.cz), která se spolu s podlahami specializuje i na dřevoprodej jako takový a výrobu interiérových dveří. V kamenné domažlické prodejně se ale setkáte i s veškerým sortimentem pro truhláře. Ti dokonce přímo na místě mohou využít jedinečných služeb na míru, v rámci kterých jsou vyslyšeny veškeré jejich požadavky a přání.

Související příspěvky

Co rozhoduje při volbě zateplení rodinného domu?

redakce

Proč je důležitý pro rodinné domy správný výběr komínu?

redakce

Kam vyvést odpadní vodu? Přece do betonové jímky!

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.