TIPY

Jak ušetřit náklady za vytápění?

Téměř každý z nás už vyhlíží jaro a teplé dny. I když příroda láká slunečními paprsky, na skutečné jaro a konec topné sezóny si budeme muset počkat. Noční mrazíky i drobná sněhová přeháňka dávají na vědomí, že zima ještě neskončila a vytápět dům musíme dál, už teď se ale hrozíme nákladů za vytápění.

U vytápění domu platí, že čím delší zima, tím vyšší náklady. Mrazivé teploty i sychravé a lezavé počasí s teplotami kolem nuly nás nutí stále topit bez ohledu na to, zda před den je venku 20 nebo 2 stupně. Ideální varianta je udržet si teplo doma a nenechat ho nikam unikat, ale jak to udělat a tím i ušetřit za vytápění? V rodinných domech vzniká nejvíce tepelných ztrát u stropu. Už ze školních hodin fyziky si pamatujeme, že teplý vzduch je lehčí a stoupá nahoru, a tak pokud mu nic nebrání, pokračuje stále výš až unikne mimo dům. Draze zaplacené teplo tak naprosto zbytečně ztrácíme a abychom v domě udrželi komfortní teplotu, musíme více topit. Základ pro udržení tepla je izolace stropu a nejlepší řešení je foukaná minerální izolace. Tím zabráníte unikání tepla v zimě a v létě bude váš dům chráněný před přehříváním.

Jednou z výhod foukané minerální izolace je snadná a rychlá aplikace. Na potřebné místo v domě je izolační materiál přiveden hadicí, která vede do zásobníku s izolací na korbě auta zaparkovaného před domem. Hadicí se fouká izolant tam, kam je potřeba. Technologie foukání zajistí vytvoření souvislé vrstvy díky proniknutí izolačního materiálu do každé spáry i mezery a tím zamezí vzniku tepelných mostů. Není potřeba stavět lešení, balit nábytek do igelitu a žít několik dní či týdnů na staveništi, v domě se pohybují pouze pracovníci odborné firmy a přívodní hadice. Všechno ostatní vybavení, zásoba materiálu, pomůcky nebo technologie jsou na autě.

Aplikace foukané minerální izolace technologií foukání je tak hotová za pár hodin v závislosti na velikosti izolované plochy. Není důvod se obávat nepořádku, pracovníci si odnesou zpět do auta hadici a vše po sobě uklidí, běžný chod vaší domácnosti není nijak narušen. Tuto izolaci lze použít u novostaveb, starších domů i pro opravu staré či špatně položené izolace. Jako izolant se používá nehořlavá minerální vlna, odolná plísním a škůdcům, nenasákne vodu a ani po mnoha letech neslehne. Foukaná izolace je jednoduché a praktické řešení pro izolaci střech a stropů, díky kterému ušetříte až třetinu nákladů na vytápění.

Související příspěvky

Jak správně připojit kouřovody

redakce

Kvalitní kamna dokáží vytopit jakýkoliv prostor

redakce

Realityno – prodej nemovitosti za nejlepší ceny

redakce