STAVBA

Jak si správně vybrat zásuvku, potažmo vypínač?

Vzhledem k tomu, že dnes je na elektřinu už takřka všechno a zároveň je potřeba svítit, bez kvalitních zásuvek a vypínačů se obejdeme jen stěží. Jak ale vybrat ty pravé?

Dejte na doporučení experta

Rozhodně byste neměli riskovat a kupovat tento druh zboží bez předchozí porady s člověkem, který se v této problematice vyzná, ideálně s elektrikářem. Necháte-li ho nahlédnout do vašeho bytu, už jen od pohledu pozná, co přesně budete potřebovat.

Existují totiž různé vypínače druhy vypínačů, které se rozhodně neodlišují pouze designem a barvou. Na tyto charakteristiky se můžete zaměřit až ve chvíli, kdy budete vědět, zdali potřebujete klasické zásuvky či dvojzásuvky nebo jednopólové nebo střídavé vypínače.

Vybírejte podle značky

Pokud nechcete koupit zajíce v pytli, neměli byste moc koukat po cenách, ale zaměřit se spíše na značku. Je dost pravděpodobné, že firma, která je v oboru dlouho a stabilně dodává svým zákazníkům kvalitní produkty, nebude najednou prodávat šmejdy, co vydrží jen jednu sezónu.

Z toho důvodu je vhodné se zaměřit třeba ABB vypínače a zásuvky. Mohou se pyšnit vysokou kvalitou za střídmější cenu. Hlavně po zásuvkách ABB Tango je velká poptávka a zcela právem patří mezi nejprodávanější produkty toho typu u nás.

Velmi oceňované jsou i Legrand vypínače a zásuvky. Tento francouzský výrobce nenabízí pouze spolehlivé a cenově zajímavé varianty, ale i luxusní kousky, které jsou však o něco dražší. Toužíte-li však hlavně po funkčnosti, není potřeba investovat peníze do luxusu.

Chybu neuděláte ani v případě koupě některého z vypínačů Schneider, které jsou známé svou technickou dokonalostí a spolehlivostí. Ovšem ani ohledně designu za konkurencí příliš nezaostávají.

Hmat také může napovědět

Kupovat vypínač podle toho, jestli je příjemný na dotek, se může jevit jako přílišná rozmařilost. Mějte však na paměti, že na plochu vypínače budete sahat opravdu mnohokrát, zvláště bude-li v kuchyni nebo v obýváku. A sahat tolikrát na plochu, jejíž povrch vám není příjemný, je zbytečné. Zohledněte tento drobná detail během nakupování.

Související příspěvky

Efektivní ochrana dřeva na dosah ruky!

redakce

Jak se dá účinně provést sanace vlhkého zdiva?

redakce

Špičkové vápenopískové cihly slaví mimořádný úspěch!

redakce

1 komentář

Olí 16. 9. 2021 at 10:28

Já nevím, asi ano. Mě by se to líbilo u našeho střešního panelového bytu. Ale to nám družstvo bohužel nedovolí. Nedokážu si představit ani jak by to vypadalo, i se zateplením střechy, nebo když tam třeba stojí voda když prší. Já řeším třeba doplňkové světlo tak, že vezmu prodlužovací kabely a zapojím světlo

Diskuze je uzavřena.