STAVBA

Garáž nebo přístřešek pro auto?

Garážové stání je za dodržení určitých podmínek seriózním parkovacím místem, ovšem v posledních letech se na trhu objevují alternativy s celou řadou výhod. Garáž se tak stává stále méně atraktivním způsobem konstrukčního řešení a pozvolna se dostává ze zorného pole spotřebního zájmu. Garáž i tak stále nabízí výhody, které například levný přístřešek pro auto nabídnout nedokáže.

 

Garáž vs přístřešek pro auto a vandalismus

Přístřešek na auto není účinnou ochranou proti vandalismu, v tomto ohledu vede klasická garáž. Sice neodradí profesionální zloděje, ale určitě se ráno u svého vozu nesetkáte s rozbitým sklem nebo poškozeným lakem.

Přístřešek však stačí postavit na odvrácenou stranu pozemku dále od komunikace a tím se riziko poničení minimalizuje. Nezapomeňte, že porovnáváme garáž s přístřeškem vybudovaným na vlastním pozemku, řadové projekty totalitního režimu na okraji měst ke krádeži doslova vybízejí a jsou naprosto neadekvátní ochranou.

 

Ochrana před korozí, kdo je vítěz?

Přístřešek pro auto je v boji proti korozi silným protivníkem a nedává jí prakticky žádnou šanci. Větraný prostor a přirozené klima je pro vozidlo skvělým řešením. Garáž naopak prodlužuje životnost pneumatikám a za dodržení pravidel dokáže ochránit i před korozí.

Vyvarujte se přehnanému vytápění a kontrolujte vlhkost, která je za vznik koroze přímo zodpovědná. K tomu je zapotřebí dostatečné odvětrávání. Jakmile do nevyvětraného prostoru zaparkujete vozidlo od soli, je pouze otázkou času, než tato časovaná bomba vybuchne. Tyto pravidla pro přístřešek neplatí.

 

Bez údržby je pouze přístřešek pro auto

Výstavba garáže představuje složitější proces, kde je nutné vyběhat stavební povolení a připravit se na několika týdenní práci. Přístřešek pro auto pouze ohlásíte a ještě téhož dne ho lze postavit do posledního šroubku.

Největší výhoda se však skrývá v ceně, která je svou hodnotou několikanásobně nižší než u garáže a z pohledu údržby se o takovou konstrukci už nemusíte starat. Proto se lidé rozhodují pro ocelové přístřešky pro auto, které splňují veškeré požadavky současných spotřebitelů hledající levná, efektivní a rychlá řešení

Související příspěvky

Betonová dlažba

redakce

Hlavní přednosti foukané izolace: proč se vám vyplatí a o kolik ušetříte?

redakce

Spotřeba polystyrenu roste i díky úsilí snižovat emise CO2

redakce

1 komentář

Estráda 21. 12. 2021 at 19:59

Já bych rozhodně brala garáž. My jsme měli přístřešek u baráku a nebyla to teda žádná sláva. Manžel byl skoro neustále na těchto stránkách: https://www.cbdily.cz/ a objednával originální díly Škoda. A to hlavně z toho důvodu, že se stále něco kazilo. Několikrát jsme měli pokousané hadičky vedoucí do motoru, protože kunám chutnaly..

Odpověď

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.