Search

Garáž nebo přístřešek pro auto?

Garážové stání je za dodržení určitých podmínek seriózním parkovacím místem, ovšem v posledních letech se na trhu objevují alternativy s celou řadou výhod. Garáž se tak stává stále méně atraktivním způsobem konstrukčního řešení a pozvolna se dostává ze zorného pole spotřebního zájmu. Garáž i tak stále nabízí výhody, které například levný přístřešek pro auto nabídnout nedokáže.

 

Garáž vs přístřešek pro auto a vandalismus

Přístřešek na auto není účinnou ochranou proti vandalismu, v tomto ohledu vede klasická garáž. Sice neodradí profesionální zloděje, ale určitě se ráno u svého vozu nesetkáte s rozbitým sklem nebo poškozeným lakem.

Přístřešek však stačí postavit na odvrácenou stranu pozemku dále od komunikace a tím se riziko poničení minimalizuje. Nezapomeňte, že porovnáváme garáž s přístřeškem vybudovaným na vlastním pozemku, řadové projekty totalitního režimu na okraji měst ke krádeži doslova vybízejí a jsou naprosto neadekvátní ochranou.

 

Ochrana před korozí, kdo je vítěz?

Přístřešek pro auto je v boji proti korozi silným protivníkem a nedává jí prakticky žádnou šanci. Větraný prostor a přirozené klima je pro vozidlo skvělým řešením. Garáž naopak prodlužuje životnost pneumatikám a za dodržení pravidel dokáže ochránit i před korozí.

Vyvarujte se přehnanému vytápění a kontrolujte vlhkost, která je za vznik koroze přímo zodpovědná. K tomu je zapotřebí dostatečné odvětrávání. Jakmile do nevyvětraného prostoru zaparkujete vozidlo od soli, je pouze otázkou času, než tato časovaná bomba vybuchne. Tyto pravidla pro přístřešek neplatí.

 

Bez údržby je pouze přístřešek pro auto

Výstavba garáže představuje složitější proces, kde je nutné vyběhat stavební povolení a připravit se na několika týdenní práci. Přístřešek pro auto pouze ohlásíte a ještě téhož dne ho lze postavit do posledního šroubku.

Největší výhoda se však skrývá v ceně, která je svou hodnotou několikanásobně nižší než u garáže a z pohledu údržby se o takovou konstrukci už nemusíte starat. Proto se lidé rozhodují pro ocelové přístřešky pro auto, které splňují veškeré požadavky současných spotřebitelů hledající levná, efektivní a rychlá řešení
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *