Search

Organizování zahradní party – na co nesmíte zapomenout?

Pomalu, ale jistě přichází období, které je jako stvořené pro nejrůznější venkovní akce. Velké popularitě se těší hlavně zahradní party, které se staly doslova módní záležitostí. Jak uspořádat takovou, na kterou vaši hosté jen tak nezapomenou? Víte, co by na ní nemělo chybět?

 

Vytvořte hezké prostředí

S přípravami začněte v předstihu, ať všechno stihnete v klidu a důkladně naplánovat. Zvolte si téma, ve kterém se zahradní slavnost ponese. Podle něj pak uzpůsobte dekorace, jako jsou lampiony, lucerny, svíčky, prostírání či nádobí. Zařídit nezapomeňte také hudbu, mějte však na paměti, že venku je zcela jiné poslechové prostředí, než ve vašem obýváku. Nachází se tady mnohem více rušivých elementů. Vybírejte proto kvalitní reprobedny, aby nebyl zvuk plochý a nevýrazný a hudba, která se z nich bude linout, posloužila jako příjemná kulisa k jídlu i povídání. Myslete ale také na sousedy, přílišný hluk by jim mohl vadit a od 22. hodiny platí dodržování nočního klidu – tak si to pohlídejte, ať si zbytečně nezpůsobíte nepříjemnosti.

 

Připravte občerstvení

Něco k snědku pochopitelně nesmí chybět, okolní živá příroda podporuje chuť k jídlu a zvyšuje apetit. Jídlo by mělo být lehce stravitelné, trvanlivé a také pěkné na pohled – jíme totiž i očima. Přichystat nezapomeňte občerstvení v podobě jednohubek a salátů, k chuti jistě přijdou i lehké sladké dezerty. Kromě tradičního grilování můžete zkusit připravit chutné pokrmy v udírně – od masa, ryb, klobás přes tofu až po zeleninu. Uvidíte, že olizovat se bude i ten nejnáročnější gurmán.

 

Nepodceňte pitný režim

Zajistit nezapomeňte také dostatek nealkoholických a alkoholických nápojů. Zahradní party představuje ideální příležitost pro přípravu nejrůznějších míchaných koktejlů. Nebojte se experimentovat – fantazii se meze nekladou. Pohrajte si i s jejich servírováním, vyzdobte je barevnými brčky, deštníčky, vlaječkami. Nápoje by měly být chlazené, aby přinesly kýžené osvěžení. Výrobník na led se tak stane nepostradatelným pomocníkem při takovýchto akcích.

A pak už zbývá jen hodit starosti za hlavu a užít si pěkného dne i příjemné společnosti vašich přátel!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *