STAVBA

Dokončujete stavbu? Nezapomínejte na stínění!

Pokud náplní letošního roku pro vás byla výstavba nového bydlení v podobě novostavby rodinného domu, v současné době už zřejmě bude čas na kompletovací práce. Hrubá stavba se střechou by měla už stát, rozvody plynu, elektřiny, vody a odpadů by měly být také hotové a pomalu by se mělo začínat s dokončovacími prácemi a vybavováním. Jednou z nejdůležitějších součástí moderních domů je způsob jejich zastínění. Na ten byste neměli zapomínat.

 

Oblíbená varianta stínění – venkovní rolety

Druhů a možností stínění domácnosti je v současnosti opravdu velké množství. Základně se dělí na interiérové stínění a exteriérové stínění. Pro moderní novostavby je stále oblíbenější variantou exteriérové stínění, zejména pak venkovní rolety. Ty dokáží stavbám dodat eleganci a nijak nekazí jejich vzhled. V neposlední řadě také dokáží chránit okna před poškozením.

Předokenní rolety na míru

 

Druhů je více a všechny se instalují v jiné fázi výstavby

Druhů venkovních rolet je také několik a liší se především ve způsobu instalace. Pokud máte již hotovou hrubou stavbu se všemi výplněmi stavebních otvorů, je například pro nadokenní rolety pozdě. Ty se instalují společně s okny do speciálního překladu. Stejně tak, jako se mohou pořídit i speciální překlady pro rolety do překladu. Pro oba tyto druhy rolet je nutná stavební připravenost a počítat s nimi už v návrhu. Jestli ale ještě nemáte hotovou na domě fasádu, můžete využít třeba podmítkové rolety, které pod fasádou schovají schránku. Ale ani předokenní rolety a jejich schránky nijak vzhled novostavby kazit nebudou. Stále se ještě jedná o nejvyužívanější druh rolet a díky moderním tvarům a provedením schránek skvěle zapadnou do konceptu stavby.

 

Rolety Sunsystem je sázka na kvalitu a spolehlivost

Samozřejmě je ještě zapotřebí vybrat toho správného výrobce a dodavatele rolet. Ne každá firma dokáže nabízet rolety v zastoupení všech typů provedení. Sunsystem ale ano a dokonce se zvýšeným důrazem na kvalitu provedení. Sunsystem je výrobcem stínění na stavby s tradicí více než 20 let. Na svém kontě mají již přes 10 000 realizovaných zakázek a na území naší republiky a Slovenska 7 showroomů.

Detailní informace najdete na www.sunsystem.cz.

Související příspěvky

Testujeme firmy na dřevostavby

redakce

Novinky v obkládání fasád a interiérů jsou zaměřené na kámen

redakce

Zateplujte v teplých měsících, je to výhodnější

redakce