INSPIRACE

Hodí se prvky kovářství do současné architektury?

O tom, že jednotlivé prvky kovářského řemesla jsou ideální a často využívané na chalupách, chatách a rekreačních objektech nemůže být pochyb. Jak je to ale s jejich využitím v současné architektuře, například v novostavbách rodinných domů? Možná se budete divit, ale i v moderní architektuře mají kované výrobky své velmi podstatné místo. Kovařina je prostě nadčasové řemeslo.

 

Přírodní materiály budou mít své místo v interiéru vždy

I trendy současného vybavení interiéru kladou vysoký důraz na využití přírodních materiálů. Řeč je zejména o přírodním dřevě a také samozřejmě o kovu. I když v dnešní době existují mnohé verze imitací dřeva, kráse přírodních materiálů se nic nevyrovná. Přírodní materiály budou mít vždy v interiéru své místo, ať už se bude jednat o kovaný nábytek nebo doplňky.

 

Oblíbené je zejména zábradlí

Kované zábradlí je jednou z nejvyhledávanějších kategorií v oblasti kovářského řemesla. A to jak v oblasti využití na balkony a terasy, tak na schodiště. Výhodou kovaného zábradlí je fakt, že není nijak omezena originalita a provedení. U ocelového zábradlí do sebe jen skládáte připravené díly. Kované zábradlí lze vyrobit v jakékoliv podobě. Třeba v kombinaci se dřevem nebo sklem.

 

Z menších produktů pak kliky a krbové nářadí

Opravdu stylovou a elegantní ozdobou zejména na vstupních dveřích se mohou stát kované kliky. A na dveřích se nemusí jednat pouze o kliky, ale také o umělecké panty, dveřní kování nebo umělecky zpracovaná klepadla na dveře. Z menších kovářských produktů jsou pak dále oblíbené zejména jednotlivé druhy krbového nářadí. Zde se prakticky jiný materiál, než kov nevyužívá.

 

Na našem trhu stále ještě existují specializovaná umělecká kovářství

I když se podstatná část průmyslového odvětví automatizuje a řemeslníků ubývá, ještě stále můžeme najít i v oboru kovářství specializované firmy. Jednou z nich je například umělecké kovářství Mittner, dlouholetá společnost s tradicí a zkušenostmi. Kované produkty této firmy najdete v širokém zastoupení druhů a všechny jsou vytvářeny ručně, precizním zpracováním.

Přesvědčte se sami na www.mittner.cz

 

 

Související příspěvky

Proč si vybrat novou kuchyni od Gorenje? Pádných důvodů je celá řada!

redakce

Hodiny rozhodně nejsou jen prostým ukazatelem času

redakce

Jak vybrat sprchový kout

redakce