INSPIRACE

Hodí se prvky kovářství do současné architektury?

O tom, že jednotlivé prvky kovářského řemesla jsou ideální a často využívané na chalupách, chatách a rekreačních objektech nemůže být pochyb. Jak je to ale s jejich využitím v současné architektuře, například v novostavbách rodinných domů? Možná se budete divit, ale i v moderní architektuře mají kované výrobky své velmi podstatné místo. Kovařina je prostě nadčasové řemeslo.

 

Přírodní materiály budou mít své místo v interiéru vždy

I trendy současného vybavení interiéru kladou vysoký důraz na využití přírodních materiálů. Řeč je zejména o přírodním dřevě a také samozřejmě o kovu. I když v dnešní době existují mnohé verze imitací dřeva, kráse přírodních materiálů se nic nevyrovná. Přírodní materiály budou mít vždy v interiéru své místo, ať už se bude jednat o kovaný nábytek nebo doplňky.

 

Oblíbené je zejména zábradlí

Kované zábradlí je jednou z nejvyhledávanějších kategorií v oblasti kovářského řemesla. A to jak v oblasti využití na balkony a terasy, tak na schodiště. Výhodou kovaného zábradlí je fakt, že není nijak omezena originalita a provedení. U ocelového zábradlí do sebe jen skládáte připravené díly. Kované zábradlí lze vyrobit v jakékoliv podobě. Třeba v kombinaci se dřevem nebo sklem.

 

Z menších produktů pak kliky a krbové nářadí

Opravdu stylovou a elegantní ozdobou zejména na vstupních dveřích se mohou stát kované kliky. A na dveřích se nemusí jednat pouze o kliky, ale také o umělecké panty, dveřní kování nebo umělecky zpracovaná klepadla na dveře. Z menších kovářských produktů jsou pak dále oblíbené zejména jednotlivé druhy krbového nářadí. Zde se prakticky jiný materiál, než kov nevyužívá.

 

Na našem trhu stále ještě existují specializovaná umělecká kovářství

I když se podstatná část průmyslového odvětví automatizuje a řemeslníků ubývá, ještě stále můžeme najít i v oboru kovářství specializované firmy. Jednou z nich je například umělecké kovářství Mittner, dlouholetá společnost s tradicí a zkušenostmi. Kované produkty této firmy najdete v širokém zastoupení druhů a všechny jsou vytvářeny ručně, precizním zpracováním.

Přesvědčte se sami na www.mittner.cz

 

 

Související příspěvky

Samozavlažovací truhlíky – na co si dát při jejich výběru pozor?

redakce

Konec obav z chytré domácnosti

redakce

Používáte k čištění a úklidu chemické prostředky? Čistit ale lze i bez chemie!

redakce