Search

Izolace střechy – podle čeho se řídit?

Návodů na udržení tepla v domě naleznete nespočet. Horký vzduch vždy stoupá vzhůru a není divu, že až za polovinou tepelných ztrát stojí střecha. Nejčastějšími důvody, proč teplo uniká, jsou špatné izolace v podobě nevhodné volby materiálů, nebo celkového provedení. Rozhodně nebude krok vedle začít kvalitní izolací odshora.

 

Vyberte materiál

Rozhodování o typu izolačního materiálu by nemělo být založeno jen na cenové relaci. Sledujte také doporučení pro konkrétní konstrukce. Izolace musí na střeše držet, a proto jsou materiály přizpůsobeny pro různé vzdálenosti nosných trámů, nebo takzvaných krokví.

Často využívaným materiálem jsou měkké skelné vaty, či husté vlny. Skelné vaty se lépe přizpůsobí cílovému prostoru. Problém může nastat, pokud nedrží na místě. V tom případě využijte drátkování pomocí drátku nebo provázku. U hustých vln hrozí otevření spáry mezi trámem nebo krokví a izolací, které vyřešíte přesným vyříznutím.

 

Jak tlustá má být izolace

Tloušťka tepelné izolace závisí na trámové konstrukci, zejména na velikosti jednotlivých trámů a jejich vzdálenosti. Rozdílná tloušťka materiálu je totiž vyžadovaná při dané tloušťce mezi krokvemi (ať už 160 nebo 140) a pod krokvemi (60, nebo 120). Pokud je vaše střecha celá ze dřeva, měli byste vědět, že dřevo má čtyřikrát větší tepelnou vodivost než kamenná vlna.

 

Jak oslovit odborníky z okolí

Pokud potřebujete odbornou konzultaci, nebo celé dílo přenecháte stavební firmě, zkuste si zadat poptávky na internetu. Na serveru Poptávej.cz vyplníte během tří minut krátký dotazník, kam uvedete, o jaké práce máte zájem a jaká je vaše představa. Přijde vám potvrzení emailem a následně se s vámi spojí operátor, který projde poptávku ještě jednou, aby odpovídala vaším požadavkům a firmám či řemeslníkům poskytovala co nejpřesnější představu o práci. Pak už je poptávka odeslána odborníkům z okolí, kteří posílají své nabídky s ceníkem na míru přímo do vašeho emailu. Vyberete si tu nejlepší a další kroky domlouváte s nabízejícím již individuálně.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *