INSPIRACE

WPC prkna: Dřevoplast vhodný na ploty i terasy

V posledních několika letech výrazně vzrostl zájem o terasová prkna z dřevoplastového materiálu. Vyznačuje se totiž dlouhou životností, snadnou údržbou, vysokou kvalitou a precizním zpracováním, stejně tak neztrácí ani po estetické stránce.

Pokud se v dané oblasti příliš neorientujete, zřejmě vás nejprve zajímá, co to vůbec jsou WPC prkna. Pod zkratkou WPC se skrývá slovní spojení wood-plastic composite, což je v překladu kompozitní materiál ze dřeva a polymeru, respektive plastu, který se dokonale hodí právě na terasy.

Vlastnosti materiálu WPC

Moderní plotovky z materiálu WPC kombinují přednosti dřeva i plastu, přičemž spojením těchto dvou složek jsou eliminovány nežádoucí vlastnosti. WPC ploty nejsou tedy napadány hnilobou a hmyzem. Stejně tak se nestane, že by se ploty či terasová prkna kroutila a sesychala, jak je tomu běžné u klasického dřeva. V neposlední řadě se nemusíte obávat povrchových nerovností, zadření třísek a podobně.

Velkou výhodou tedy je, že ploty a terasové podlahy pak odolávají nepřízni počasí. Vůbec jim nevadí déšť, mráz, vlhkost, UV záření a vysoké venkovní teploty.

WPC dlaždice nejsou náročné na údržbu

Z technologického hlediska se WPC dlaždice vyrábí tak, aby byla zajištěna jejich dlouhodobá životnost. Co se týče údržby, v podstatě se o terasu či plot nemusíte vůbec starat, takže žádné natírání lakem a podobně. Dřevoplast je barevně stálý, tudíž se nemusíte obávat toho, že ztratí svůj původní vzhled či odstín. Terasová dlažba dosáhne životnosti klidně i více než 25 let, což je vskutku úctyhodné.

Stejně jako všechny materiály, tak i WPC venkovní dlažba má nějaké nedostatky, ale jsou zanedbatelné. Venkovní dlaždice z tohoto materiálu jsou méně pevné v ohybu a méně pružné v porovnání se dřevem. Pořizovací cena je sice vyšší, ovšem investujete do kvality, která vám vydrží dlouhá léta.

Související příspěvky

AV interiéry to není jen dovozce a prodejce koloniálního nábytku

redakce

Nechcete na víkendy kupovat starou chatu? Nechte si postavit novou!

redakce

Moderní tapety

redakce