INSPIRACE

WPC prkna: Dřevoplast vhodný na ploty i terasy

V posledních několika letech výrazně vzrostl zájem o terasová prkna z dřevoplastového materiálu. Vyznačuje se totiž dlouhou životností, snadnou údržbou, vysokou kvalitou a precizním zpracováním, stejně tak neztrácí ani po estetické stránce.

Pokud se v dané oblasti příliš neorientujete, zřejmě vás nejprve zajímá, co to vůbec jsou WPC prkna. Pod zkratkou WPC se skrývá slovní spojení wood-plastic composite, což je v překladu kompozitní materiál ze dřeva a polymeru, respektive plastu, který se dokonale hodí právě na terasy.

Vlastnosti materiálu WPC

Moderní plotovky z materiálu WPC kombinují přednosti dřeva i plastu, přičemž spojením těchto dvou složek jsou eliminovány nežádoucí vlastnosti. WPC ploty nejsou tedy napadány hnilobou a hmyzem. Stejně tak se nestane, že by se ploty či terasová prkna kroutila a sesychala, jak je tomu běžné u klasického dřeva. V neposlední řadě se nemusíte obávat povrchových nerovností, zadření třísek a podobně.

Velkou výhodou tedy je, že ploty a terasové podlahy pak odolávají nepřízni počasí. Vůbec jim nevadí déšť, mráz, vlhkost, UV záření a vysoké venkovní teploty.

WPC dlaždice nejsou náročné na údržbu

Z technologického hlediska se WPC dlaždice vyrábí tak, aby byla zajištěna jejich dlouhodobá životnost. Co se týče údržby, v podstatě se o terasu či plot nemusíte vůbec starat, takže žádné natírání lakem a podobně. Dřevoplast je barevně stálý, tudíž se nemusíte obávat toho, že ztratí svůj původní vzhled či odstín. Terasová dlažba dosáhne životnosti klidně i více než 25 let, což je vskutku úctyhodné.

Stejně jako všechny materiály, tak i WPC venkovní dlažba má nějaké nedostatky, ale jsou zanedbatelné. Venkovní dlaždice z tohoto materiálu jsou méně pevné v ohybu a méně pružné v porovnání se dřevem. Pořizovací cena je sice vyšší, ovšem investujete do kvality, která vám vydrží dlouhá léta.

Související příspěvky

Když chcete mít vánoční úklid rychle za sebou!

redakce

Pro krásný vzhled vaší venkovní terasy z kompozitu

redakce

Ortopedická, nebo zdravotní matrace? Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.