STAVBA

Izolace stropu snižuje náklady na vytápění

Ranní mrazíky už nám připomínají, že zima tu bude již brzy. Na jednu stranu doufáme v tu opravdovou, s mrazy a sněhem, na straně druhé se jí obáváme. Náklady na vytápění jsou každý rok vyšší, ale lze je snížit díky izolaci stropu.

Čím větší zima, tím víc musíme topit, abychom doma měli komfortní teplotu. Nikdo netouží po tom, aby chodil zabalený do dek a v teplých ponožkách. Doma zkrátka chceme mít pohodlí a teplo, a to něco stojí. Pro snížení nákladů je důležité mít dobře izolovaný dům, aby teplo nemělo kudy unikat. Právě teplo, které nám z domu uteče, je nejdražší, zaplatíme ho a nevyužijeme. Většinou tak řešíme výměnu oken a dveří, případně izolaci kolem nich a správné usazení. Další z tradičních možností jsou izolace fasády a zateplení stěn, ale největší plocha naší pozornosti uniká. Přes strop nám může mizet až třetina tepla, a tak máme každý rok vyšší náklady, ale rozhodně ne více tepla. Izolace stropu je velmi efektivní a jednoduché řešení, které dokáže ušetřit až 30 % nákladů na vytápění.

U tradičních možností se většinou neobejdeme bez stavebních úprav, nepořádku a domu plného cizích lidí po mnoho dní. Zahrada se promění ve sklad materiálu a všude je prach a špína. U foukané minerální izolace nic takového nečekejte, realizace je velmi jednoduchá, čistá a hotová za několik hodin. Tato technologie je nejvhodnější pro střešní konstrukce a stropy, na vybrané místo se aplikuje foukáním za pomoci speciálního stroje, což je ideální pro členité a nerovné plochy. Na místo určení se minerální vlna, která slouží jako izolant, dopravuje pomocí hadice. Ta vede ze zásobníku na zaparkovaném autě, nikde tak nemusíte nic skladovat ani vyklízet. Izolace funguje ihned po dokončení její aplikace a její životnost je velmi dlouhá, nevydrolí se ani neslehne za pár měsíců.

Aplikace minerální izolace může proběhnout v kteroukoli roční dobu, nemusíte tak čekat do jara. Izolace zabrání únikům tepla, čímž ušetří vaše náklady a má své výhody i v létě, kdy chrání podkrovní místnosti před přehřátím.

Související příspěvky

Nové požadavky na energetickou náročnost budov přispěly k růstu spotřeby EPS za rok 2019

redakce

ŽIVOT V NOVOSTAVBĚ

redakce

Stolové pily NORTON Clipper. Důvod, proč se těšit na práci

redakce