INSPIRACE

Vybíráte střešní krytinu? Vsaďte na hliníkovou!

Chystáte-li se k rozsáhlejší rekonstrukci nebo stavbě nového objektu, rozhodně budete myslet na spousty aspektů. Mezi ty nejnákladnější položky pochopitelně patří střecha. Zaplatíte jak za krovy a konstrukci, tak za střešní krytinu. Právě ta bývá velmi nákladná. Není se čemu divit, jelikož každý stavitel doufá, že si za své peníze kupuje střechu fakticky navždy. Materiálů, z nichž jsou střešní krytiny vyrobeny, stále přibývá. Tradičně se volí zejména betonové a pálené tašky. Mnohem větší oblibě se dnes ovšem začíná těšit hliníková střecha. Možná jste o ní četli několik mýtů, které v následujících řádcích vyvrátíme. Stejně tak upozorníme i na největší přednosti této krytiny. Pochopitelně uvedeme i jednoho z nejznámějších výrobců u nás.

 

Proč zrovna hliník?

Důvodů pro pořízení hliníkové střechy by se samozřejmě našlo hned několik. V první řadě je třeba uvést maximální životnost hliníkové střechy, která předčí ostatní materiály. Hliníková střecha také skvěle vypadá. Designově dokáže upoutat pozornost fakticky okamžitě. I cenově se dostanete na velmi solidní hladinu.

 

Spousty mýtů je třeba vyvrátit!

I přes to, že jsou tyto přednosti signifikantní a jednoznačné, na internetu i v tištěných médiích koluje spousta fám a mýtů. Pojďme je tedy postupně vyvrátit.

Za hliníkovou střechu dáte majlant

Nesmysl! Když si spočítáte celkovou výměru plochy vaší střechy a zkusíte si porovnat cenu různých krytin, zjistíte, že se možná dostanete o něco výše, nicméně půjde o zanedbatelnou sumu. S přihlédnutím k životnosti a dalším pozitivním vlastnostem hliníkových střech se investice jednoznačně vyplatí!

 

Investice na krátkou dobu

Levné střešní krytiny většinou nakupujete pouze na několik málo let. Nejlacinější plechová střecha skutečně nemá požadované vlastnosti a za několik let postupně začne korodovat a chřadnout. U kvalitní hliníkové krytiny nic takového nehrozí a jedná se fakticky o jednorázovou investici.

Minimální výdrž hliníku

Hliníkové střechy vyrobené nejmodernějšími technologiemi u specialistů s dlouhodobými zkušenostmi dokážou vydržet klidně i velmi silný vítr, nánosy sněhu a neustálé změny počasí. Postupem času určitě neztrácejí na své vysoké jakosti. Důkazem jsou například falcované tašky Prefa schopné odolat síle vichru dosahujícího rychlosti až 235 km/h. Optimální je tato střešní krytina i do hor.

 

Pravidelné natírání

Určitě si mnozí pamatujete na situaci, kdy jste v minulosti museli lézt na střechu a opatřovat ji v pravidelných intervalech novými nátěry. Ano, u levného plechu nic jiného bohužel nezbývalo. Povrch moderní hliníkové střechy je ošetřen specifickým lakem už při výrobě. Ten bez problémů odolá jakýmkoli teplotním výkyvům a rozmarům počasí. Stejně tak disponuje i efektivní UV ochranou, takže barva nemá šanci vyblednout. Mimochodem vybírat lze mezi spoustou odstínů, z nichž jistě zvolíte takový, který bude dokonale korespondovat s vaší fasádou.

Hliníková střešní krytina nezabrání hluku

V pohodě se vyspíte, nemusíte mít žádný strach! I když bude silně pršet, rozdíl mezi touto střešní krytinou a vláknocementovou střechou nemáte šanci poznat. Vynikající je i aplikace protihlukové pásky, jež ještě sníží míru jakýchkoli zvuků.

 

Vsaďte na hliníkovou střechu od specialisty

V každém případě je zapotřebí volit značkovou variantu hliníkové střechy. Výbornou volbou je sortiment společnosti Prefa. Tento úspěšný tuzemský výrobce produkuje hliníkové střechy již od roku 1946. A reference? Za své hovoří například lyžařské středisko Schilthorn, v němž se odehrávala slavná bondovka se Seanem Connerym jako agentem 007. Právě tady je střecha vyrobená touto firmou. Podívat se ovšem můžete i na spousty jiných objektů jak v zahraničí, tak i v tuzemsku.

Související příspěvky

Vysokorychlostní ADSL připojení k internetu i pro Vás

redakce

Nábytek na zakázku je alfou a omegou kvalitně zařízeného interiéru

redakce

Toužíte po vlastní sauně? Není to tak složité, jak by se mohlo zdát

redakce