INSPIRACE

Pro krby a kamna na portál KAMNARI.CZ…

V listopadu 2011 odstartoval na Internetu svůj virtuální život dosud nejrozsáhlejší a nejkomplexnější nástroj pro podporu informovanosti v oborech „kamnářství“ a „kominictví“, který se kdy v České a Slovenské republice objevil. Od nynějška tak mají všichni zájemci o pokojové topidlo na dřevo – krb, kamna, sporák či pec – o starost méně, kde najít ty pravé informace. Na portálu KAMNARI.CZ

Pokud už dospějeme k rozhodnutí, zútulnit svůj domov krbem nebo zvolit jako jeden z prvků vytápění krásná akumulační kamna, případně vařit na „babiččině“ kachlovém sporáku a péct chleba v šamotové peci, je otázkou, jak vybrat toho správného kamnáře, jaký způsob realizace zvolit, zda se rozhodnout pro kombinaci s teplovodním vytápěním nebo spíše rozvést horký vzduch. A jak to bude potom s údržbou? Co náklady na provoz, návratnost investice, životnost? A umí třeba malá krbová kamna vytopit celý dům nebo musím investovat do výměníků a složitějšího systému kouřových tahů? Jaký komín zvolit?

Prvním zdrojem informací je dnes u 95% uživatelů právě Internet jako nejdostupnější a nejpružnější médium. Na něm jsou k nalezení informace různorodé, které bohužel často vůbec nepřispějí k vyjasnění situace. Portál KAMNARI.CZ vznikl v době, kdy je stále rostoucí poptávka po kvalitních a atraktivních řešeních vytápění, navíc s výrazně pozitivním ekologickým aspektem. Pokud ale chceme čerpat relevantní informace, není tím pravým zdrojem propagační materiál. A Internetové stránky výrobců, dovozců a obchodníků nejsou samozřejmě ničím jiným, než nástrojem marketingu, který nemá vždy cíle zcela ušlechtilé.

Portál KAMNARI.CZ je jistou protiváhou. Jde o nezávislý zdroje informací, které mají pomáhat laikům v rozhodnutí, jakou cestou se dát při výběru. Odborníkům – tedy kamnářům, kominíkům, architektům, projektantům a dalším souvisejícím profesím – poskytuje aktuální informace o novinkách v oboru, vývoji legislativy, trendech ve vývoji techniky topidel i jejich designu, konání odborných školení a výstav. Přináší i moderní nástroje hodnocení funkce jednotlivých topných systémů jako je hypokaust, sálavé plochy klasické jednoplášťové konstrukce, kombinace teplovodních výměníků a topenišť na dřevo apod. pomocí termoanalýzy a měření. Je možné se zde inspirovat historií i sledovat současný vývoj a předvídat ten budoucí.

Na portál KAMNARI.CZ je zkrátka možné se zorientovat v problematice tou nejjednodušší cestou a výběr už poté snadno zjednodušit. To v důsledku přináší úsporu jak času, energie tak i financí vložených do pořízení krbu, kamen, kachlového sporáku, pece nebo úplně na začátku třeba i komínu. Navštivte www.kamnari.cz a seznamte se s námi, čtěte, diskutujte, poptávejte. Věříme, že se budete rádi vracet…

www.kamnari.cz

 

 

Související příspěvky

Bez dokonale zařízené kuchyně se delikatesy prostě uvařit nedají

redakce

Navštivte více než 50 staveb na Dni otevřených dřevostaveb 10. 10. 2020!

redakce

Nenechávejte svou domácnost mezi svátky bez ochrany!

redakce