TIPY

Jakým způsobem získat v těchto dobách hypotéku?

Od prvního října letošního roku se na trhu s hypotečními úvěry objevilo další zpřísnění přicházející z míst ČNB. Aktuálně se pro mnohé žadatele stává tento produkt přímo nedostižitelný a pozvolna ztrácejí naději na vlastní bydlení. Hypotéku jako takovou už nezískáte jen za projevení zájmu o nemovitost v kombinaci se slušnou odhadní cenou. Jakým způsobem tedy postupovat, pokud se nestanete výjimečným žadatelem a nesplníte nastavené limity vedoucí ke splnění potřebných kroků? Existuje vůbec nějaké řešení, nebo je váš boj o vlastní bydlení předurčen k záhubě?

 

Jak dosáhnout na hypotéku, když nedosáhneme na limity?

Celkem slušná šance se skrývá v postupu, kdy si seženete spoludlužníka, ale mějte na paměti, že se nesmí jednat o manžela – tedy pokud nemáte rozdělené jmění. V této situaci se přímo nabízejí rodiče, sourozenci nebo další příbuzní. Spoludlužník musí disponovat vlastním příjmem, díky čemuž se připočte k vašemu a šance se tak mimořádně zvýší. Z tohoto okruhu spoludlužníků však vyjměte důchodce, ty nejsou ze strany bank v otázce hypotéky příliš akceptovatelné.

 

Stavební spoření

Zpřísnění pravidel nahrává stavebnímu spoření. Pokud ještě nemáte výhodné stavební spoření, o které je momentálně obrovský zájem, není nic snadnějšího, než se po něm poohlédnout. Bankovní domy se o nápor klientů předhánějí a nabízejí celkem lukrativní podmínky, které na našem trhu ještě nebyly

Ve stavebku pak stačí naspořit požadovanou částku finančních prostředků okolo 20 % pořizovací nemovitosti. Využijte aktuální šance a neplaťte za zřízení smlouvy nebo zbytečné poplatky – banky je klientům odpouštějí.

 

Půjčka na bydlení

Ceny nemovitostí u nás rostou nejvíce v celé Evropské unii. V takové chvíli se kupodivu nemovitosti prodávají nejvíce, ať už ze strachu, že by si jej lidé nemohli v budoucnu dovolit nebo z investičních důvodů. Půjčka na bydlení se však od prvního října stává hůře dostupnou pro žadatele z okruhu lidí, s prokazatelnými úvěry. Na současnou hypotéku nedosáhne až 30 % žadatelů.

Související příspěvky

Zdravotní matraci byste neměli vybírat podle toho, zda se vám líbí

redakce

Nenechte si ujít první Stavební veletrh ONLINE 22.–23. 1. 2021

redakce

Jaké možnosti bydlení se nabízí v Olomouckém kraji? A proč bydlet právě zde?

redakce

Přidat komentář