INSPIRACE

Skleněné posuvné dveře – nejčastější volba architektů do moderních interiérů!

Architektonické trendy ve vybavení interiéru se neustále mění. Změnami prochází podlahové materiály, nábytek, výmalba stěn a také interiérové dveře. Dveře v interiéru mají velký vliv na efektivitu užívání domácnosti i na její design. Ještě před několika lety byly nejoblíbenějším druhem klasické dveře na pantech s dřevěným vzorem. V současnosti jsou nejčastější volbou architektů skleněné posuvné dveře.

 

Proč právě sklo?

Sklo dokáže prosvětlit každý interiér a opticky zvětší i malé prostory. Je čistým materiálem s přirozenou elegancí a hodí se do všech druhů interiérů. Skleněné dveře dodají interiérům nádech luxusu. Nejoblíbenější jsou dveře s čirým sklem. Do některých místností, jako například ložnice a dětské pokoje se pro zachování většího soukromí lépe hodí dveře s kouřovým sklem nebo s reliéfem. Skla pro dveře jsou v dnešní době již standardně odolná proti rozbití i proti poškrábání.

Tip: Bojíte se, že skleněné dveře budou neustále špinavé a každý dotyk na nich bude vidět? Řešením mohou být matná skla, která jsou snadnější na údržbu. Na trhu jsou nabízeny také přípravky, které na povrchu skel vytvoří neviditelnou vrstvu, odpuzující špínu a vlhkost a skla se tak mnohem méně špiní a snadněji čistí.

 

Vybrat správný posuvný systém je oříšek

Nejznámějším druhem posuvných dveří jsou dveře se zasouváním do stěny. Vedle samotných dveří je ve stěně zabudované stavební pouzdro, do kterého se dveře zasouvají. Tento druh je ideální pro novostavby, kde stavební pouzdro bude již zakomponováno v návrhu. Při rekonstrukcích je třeba pro usazení pouzdra počítat s bouráním části stěny. Celý závěsný systém ale zůstává ukrytý a není vidět.

V současnosti jsou stále oblíbenější také skleněné posuvné dveře, které mají přiznaný a viditelný závěsný systém. Jedná se o trubkové nebo garnyžové závěsné systémy. Ty mohou být instalovány na strop nebo na stěnu místnosti. Dveře se nepohybují do stěny ale podél ní, a proto není třeba provádět žádné bourací práce na stávajících stěnách. Garnyžové závěsné systémy lze vybírat i s možností dorazu, plynulého zastavení nebo samodovírání. Tyto funkce usnadňují užívání dveří a zabraňují jejich poškození při zavření nebo otevření velkou silou.

 

I na detailech záleží

Detaily mají velký vliv na vzhled celého interiéru a pro interiérové dveře to platí také. Závěsné systémy u posuvných dveří po stěně, které jsou viditelné, jsou vyráběny z nerezové oceli. Z designového hlediska je kombinace skla a nerezu osvědčenou dvojicí, která společně skvěle ladí. Doporučujeme kombinovat také s nerezovými madly a mušlemi, které jsou součástí všech skleněných dveří.

Širokou nabídku skleněných posuvných dveří, závěsných systémů a příslušenství najdete na www.kliky-kovani.net.

 

Související příspěvky

Máte připravenou dílnu na zimu?

redakce

Krb nebo krbová kamna – pro co se rozhodnout?

redakce

Školní rok je zase tady

redakce

1 komentář

Lenka 28. 4. 2016 at 15:19

Já mám doma v matu všechny posuvné dveře a zatím jsem je ještě nečistila, ale už máme velké děti, takže moc není kdo by je umazal. Původně jsem chtěla čiré ale v lesku, ale paní ve vekře mi to rozmluvila a teď vím že jsem udělala dobře, vypadá to stejně a není s tím matem žádná práce navíc…

Diskuze je uzavřena.