INSPIRACE

Průvodce výběrem ideální postele a matrace

Bolí vás celé tělo? Nemáte náladu? Jste bez energie a nejraději byste prováleli celý den? Pokud ano, problém může být ve vašem spánku. Je to totiž jediná doba, během které má lidský organismus šanci odpočívat a současně připravit energii na další den. Pokud není spánek kvalitní, odrazí se to negativně na vašem celém dni. Nepodceňujte proto výběr nové postele a matrace. Hravě to zvládnete díky našemu průvodci.

 

Na co si dát pozor při výběru postele

Výběr musí začít u konstrukce. Je třeba, aby byla pevná, stabilní a odolná. Velmi oblíbené jsou dnes hlavně postele z masivního dřeva, protože se vyznačují vysokou kvalitou a současně nabízí atraktivní design. Pevnost konstrukce nabízí i postele z kovu, hůře na tom mohou být postele z lamina. Pozor si dejte na výšku postele, ovlivní to, jak se vám bude z postele vstávat. Standardní výška je 35 až 45cm, pokud si chcete vstávání ulehčit či máte pohybové problémy, volte výšku okolo 50cm. Zvažte i výběr roštu. Z hlediska pohodlí jsou lepší polohovatelné rošty. Nechcete se výběrem příliš dlouho trápit? Pomůže tento průvodce výběrem kvalitní postele.

 

Jak si poradit s výběrem matrace?

I zde je třeba zvážit hned několik věcí:

  1. Tuhost – k mání jsou matrace měkké, středné tuhé a tvrdé. To, jaká vám nejvíce vyhovuje, zjistíte v obchodě – nebojte se na matraci lehnout a vyzkoušet ji.
  2. Materiál – matrace se dnes vyrábí z mnoha různých materiálů, nejčastěji z líné pěny, která se dokáže přizpůsobit tvaru těla.
  3. Počet zón – matrace musí zaručit dokonalou oporu pro celé vaše tělo, proto jsou nejlepší matrace se 7 zónami.
  4. Velikost – matrace musí rozměrově perfektně „sedět“ v postelovém rámu.

Matraci snadno vyberete pomocí tohoto průvodce výběrem ideální matrace.

 

Výhodněji nakoupíte na internetu

Dobrá zpráva je, že kvalitní postele a matrace nemusí být drahé. Přesvědčí vás obchod BezvaPostele.cz, kde nabízí produkty za akční ceny!

Související příspěvky

Při zařizování koupelny se nemusíte spokojit pouze s průměrem!

redakce

Moderní interiérová klasika? Dřevěný nábytek!

redakce

Běhouny aneb trendová dekorace posledních let

redakce

Přidat komentář