INSPIRACE

Průvodce výběrem ideální postele a matrace

Bolí vás celé tělo? Nemáte náladu? Jste bez energie a nejraději byste prováleli celý den? Pokud ano, problém může být ve vašem spánku. Je to totiž jediná doba, během které má lidský organismus šanci odpočívat a současně připravit energii na další den. Pokud není spánek kvalitní, odrazí se to negativně na vašem celém dni. Nepodceňujte proto výběr nové postele a matrace. Hravě to zvládnete díky našemu průvodci.

 

Na co si dát pozor při výběru postele

Výběr musí začít u konstrukce. Je třeba, aby byla pevná, stabilní a odolná. Velmi oblíbené jsou dnes hlavně postele z masivního dřeva, protože se vyznačují vysokou kvalitou a současně nabízí atraktivní design. Pevnost konstrukce nabízí i postele z kovu, hůře na tom mohou být postele z lamina. Pozor si dejte na výšku postele, ovlivní to, jak se vám bude z postele vstávat. Standardní výška je 35 až 45cm, pokud si chcete vstávání ulehčit či máte pohybové problémy, volte výšku okolo 50cm. Zvažte i výběr roštu. Z hlediska pohodlí jsou lepší polohovatelné rošty. Nechcete se výběrem příliš dlouho trápit? Pomůže tento průvodce výběrem kvalitní postele.

 

Jak si poradit s výběrem matrace?

I zde je třeba zvážit hned několik věcí:

  1. Tuhost – k mání jsou matrace měkké, středné tuhé a tvrdé. To, jaká vám nejvíce vyhovuje, zjistíte v obchodě – nebojte se na matraci lehnout a vyzkoušet ji.
  2. Materiál – matrace se dnes vyrábí z mnoha různých materiálů, nejčastěji z líné pěny, která se dokáže přizpůsobit tvaru těla.
  3. Počet zón – matrace musí zaručit dokonalou oporu pro celé vaše tělo, proto jsou nejlepší matrace se 7 zónami.
  4. Velikost – matrace musí rozměrově perfektně „sedět“ v postelovém rámu.

Matraci snadno vyberete pomocí tohoto průvodce výběrem ideální matrace.

 

Výhodněji nakoupíte na internetu

Dobrá zpráva je, že kvalitní postele a matrace nemusí být drahé. Přesvědčí vás obchod BezvaPostele.cz, kde nabízí produkty za akční ceny!

Související příspěvky

Na co si dát pozor při výběru schodiště?

redakce

Na vánoce se těším hlavně kvůli atmosféře

redakce

Bazénová chemie Laguna přináší ideální řešení pro váš bazén

redakce