DŮM

Nová technologie pro výrobu plastových dveří zajistí jejich odolnost i kvalitu!

Předností plastových dveří není jejich kvalita ani odolnost. Přesně tento názor si na vlastnosti plastových vchodových dveří vytvořila většina veřejnosti. Nutno říci, že tento názor je z části založen na pravdě. Dříve se drtivá většina výrobců snažila dosáhnout co nejnižších cen, bohužel na úkor kvality. Některé modely jsou takové i dodnes. Bohužel často docházelo u dveří k ohýbání, kroucení i dokonce praskání plastu. Nová technologie výroby plastových dveří ale dokáže tyto nedostatky eliminovat a kvalitu plastových dveří posunout o několik stupňů výše.

Vchodové dveře s GFK výplněmi zcela změní váš pohled na plastové dveře

Samotná skladba a technologie výroby dveří je pro plastové dveře, jejich kvalitu, odolnost a izolační vlastnosti zcela nejdůležitější. Drtivá většina druhů byla a dodnes je vyráběna z ABS plastů. U tohoto materiálu můžeme najít určité nedostatky, mezi které patří především nižší stabilita a vyšší tepelná roztažnost. Na trhu se dají najít ale i výrobci, kteří využívají mnohem kvalitnější materiály. Například v nabídce společnosti BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. najdete plastové vchodové dveře s výplněmi Perito s technologií výroby pomocí materiálu GFK, která nedostatky eliminuje a z plastových dveří dělá produkt nejvyšší kvality.

53

Hlavní rozdíl je v materiálu

GFK je speciální a v současnosti nejvhodnější materiál sloužící k výrobě plastových vchodových dveří. Jedná se o typ speciálního sklolaminátu, který se také využívá k výrobě některých částí trupů letadel a lodí. Odolnost a tvarová stálost materiálu je maximální. Jádro dveřních výplní je tvořeno deskami z extrudovaného polystyrenu, takže dveře disponují i skvělými tepelně-izolačními vlastnostmi. I přes mnohem vyšší vlastnosti v oblasti pevnosti, odolnosti a izolace vás nákup vchodových GFK dveří nijak finančně nezruinuje. Ačkoliv jsou tyto druhy dveří svou kvalitou srovnatelné s hliníkovými modely, jejich cena zůstává stále jen zlomkem ceny hliníkových dveřních výplní.

 rd_kladno_rozdelov

I konstrukce má svá specifika

Mezi klasickými plastovými dveřmi a dveřmi GFK nenajdete rozdíly jen v základních materiálech pro výrobu, ale i v technologiích osazení dveří. GFK dveře se totiž nevsazují do připraveného rámu, ale přímo se na něj lepí, což výrazným způsobem zvyšuje právě pevnost a stálost dveří. Velký důraz je kladen i na vzhled dveří. Profil exteriérové desky výplně překrývá dveřní křídlo po celé jeho ploše. Tato technologie byla dosud využívána zejména u dražších hliníkových dveří.

Detailní informace najdete přímo na www.bohemiaplast.cz.

Související příspěvky

Komplet po česku – kvalitní dveře za ještě výhodnější cenu!

redakce

Zimní slevy plastových plotů

redakce

Dopřejte své garáži i kvalitní garážová vrata

redakce