INSPIRACE

Která matrace je pro vás ta nejlepší?

Výběr kvalitní matrace je nejdůležitějším předpokladem kvalitního spánku. Máme to štěstí, že v současné době je možné vybírat z celé řady různých druhů matrací. Každý z nás si tak přijde na své. Nevíte si s výběrem matrace rady? Máte štěstí, protože v tomto článku najdete hned několik rad, podle čeho a jak vybrat tu nejlepší matraci právě pro vás!

 

Zóny – jsou extra důležité

Každá matrace má dnes již zóny. Jedná se o místa na matraci s různou tvrdostí, která poskytují ideální oporu danou část těla. Ideální je, pokud má matrace 7 zón. Ty nabízejí ideální oporu pro šíji, ramena, záda, kyčle, stehna, lýtky a kotníky.

 

Materiál musíte vyzkoušet

Při výběru matrace si dejte pozor na materiál, ze kterého je vyrobena. Velmi oblíbené jsou v současné době matrace z PUR (polyetherové) pěny. Tyto matrace se krásně přizpůsobí tvaru lidského těla a jejich výhodnou je i poměrně nízká cena. Jsou vhodné také pro alergiky. Velmi pohodlné jsou ale i pružinové matrace či matrace z koňských žíní. Při volbě materiálu platí jednoduché pravidlo – vše si vyzkoušejte!

Nekupujte bez vyzkoušení

Matraci si před nákupem musíte vyzkoušet. Někteří prodejci již dokonce půjčují matrace na 1 noc domů. Pokud je to možné, této šance využijte. Pokud ne, poležte si na matraci několik minut přímo v obchodě.

 

TIP – matraci si můžete vyzkoušet v kamenném obchodě ale výhodnější je, koupit ji na internetu. Internetoví prodejci mají často lepší ceny.

 

Pozor na rozměry a tvrdost!

Pamatujte na to, že matrace by měla do vaší postele dokonale padnout. Rozhodně se nesmí hýbat. Buďte opatrní při volbě tvrdosti. Koupit můžete matrace měkké, střední a tvrdé. Sledujte také výšku matrace. Běžná výška je 15 až 20 cm, ale k dostání jsou i vyšší.

 

Kvalitní spánek – to je nejen matrace

Kvalitní matrace sama nezmůže nic. Aby byl spánek opravu dokonalý, pořiďte si také kvalitní rošt a nezapomeňte na příjemné povlečení!

 

Související příspěvky

Sare kamis cage

redakce

Návrhář koupelen. Zdarma!

redakce

Nová éra ve vysávání

redakce