INSPIRACE

Neplaťte zbytečně za práci. Žaluzie si můžete namontovat sami

Jestliže vám ceny žaluzií nebo rolet v českých obchodech připadají neúměrně vysoké a říkáte si, že velkou část z ceny určitě tvoří doprava a montáž, můžete vyzkoušet malou novinku – objednat si pouze žaluzie a ty si pak do svých oken namontovat svépomocí. Není to moc složité, i méně zručný člověk to zvládne za pár minut a navíc skutečně nějakou tu korunu ušetříte. Jak to tedy funguje a co všechno pro to musíte udělat?

Bez metru se neobejdete

Koncept je u českých e-shopů obdobný. Přijdete na hlavní stránku prodejce, vyberete si typ zastínění (horizontální a vertikální žaluzie, roletky nebo třeba markýzy) a následně zvolíte rozměry. Při měření okna vždy berte v úvahu celou plochu skla včetně gumových těsnění. Pokud byste zadali pouze rozměr mezi těsněními, žaluzie by pak byla příliš malá. Po zadání rozměrů obvykle volíte způsob ukotvení (do stěny, do stropu), stranu ovládání (vpravo, vlevo) nebo třeba způsob stahování. Vždy volte na základě vašich potřeb.

Barevný svět v hrsti

Při nákupu žaluzie si samozřejmě vybíráte taky barvu a designové provedení. Pokud se v tomto vyžíváte, pak pro vás některé obchody budou doslova Rájem na Zemi. Můžete si totiž vybrat z nepřeberného množství různých možností. Lamely můžu být hladké nebo s vybraným vzorkem, barvy hrají ve škále od bílé až po černou v desítkách a stovkách různých odstínů. Tady skutečně platí ona zprofanovaná věta – vybere si každý.

Montáž určitě zvládnete

Následně si už jenom necháte žaluzie zaslat k sobě domů (doprava bývá zdarma) a jakmile k vám dorazí, vezměte do ruky AKU vrtačku a můžete jít na věc. Montáž žaluzií nebo rolet není nijak složitá, podrobný návod nejspíš najdete jak na stránkách prodejce, tak i jako součást zásilky. Za pár minut nemáte co dělat a můžete se radovat ze svého nového zastínění. A určitě vás u srdce zahřeje pocit, že vás nestálo moc peněz a navíc jste si ho zvládli udělat úplně sami.

Související příspěvky

Ideální klimatizace pro dům, byt i kancelář? Samsung Split RAC!

redakce

Jak správně vybrat pojištění domácnosti?

redakce

Sháníte nové bydlení? Na co je potřeba si dát pozor?

redakce