STAVBA

Na co je třeba se připravit, když se chystáte na rekonstrukci bytu v Brně?

Přestože v Brně vznikají stále nové a moderní projekty bytových domů, většina obyvatel tohoto města bydlí v bytech panelákových staveb nebo starších rodinných domů. Pokud se to týká i vás, jistě jste už přemýšleli o rekonstrukci. Stáří materiálu se nedá zabránit a byty, které se stavěly dříve, už požadavkům na moderní bydlení vyhovují jen stěží. A právě proto jsou vhodným krokem rekonstrukce, i když rozhodně ne jednoduchým. Na co je třeba se připravit?

 

Postupnou rekonstrukci nebo vše najednou?

Při volbě rekonstrukce bytu Brno máte zásadně 2 možnosti. Volit postupnou rekonstrukci jednotlivých částí nebo důkladnou rekonstrukci. Obě volby mají svá pozitiva, ale i své zápory. Při volbě první možnosti (postupné rekonstrukce) se samozřejmě nejedná o tak zásadní zásah do bytu a je možné ho využívat. Máte možnost našetřit finance na další část rekonstrukce, ale celý tento proces se bude několikrát opakovat. Pokud se rozhodnete pro kompletní rekonstrukci bytu najednou, bude se samozřejmě jednat o jednorázovou finanční zátěž a byt se stane na nějakou dobu nemožným k využívání. Na druhou stranu ale po skončení rekonstrukce vás již žádné další stavební úpravy nebudou čekat.

 

Nejčastěji se rekonstruují bytová jádra

Rekonstrukce koupelny Brno se řadí k nejčastěji využívaným druhům rekonstrukcí bytů. Většina panelových domů je totiž vystavěna se samostatnými bytovými jádry a jejich rekonstrukce není vůbec jednoduchým stavebním krokem. Bez zkušeností a znalostí v tomto oboru je velká pravděpodobnost, že rekonstrukce nedopadne podle vašich představ. Je tedy vhodné vybrat specializovanou firmu, která bude mít zkušenosti a na svém kontě již několik rekonstrukcí tohoto typu. Rozhodně se vyplatí vybírat na základě kvality.

 

 

Také rozvody potřebují rekonstrukci

Pokud se bavíme o rekonstrukci bytu, tak samozřejmě nemáme na mysli činnosti, jako malování pokojů nebo přestavění nábytku v místnostech. Rekonstrukce je třeba provádět u vybavení bytu, které podléhá časovému opotřebení nebo jeho současný stav nevyhovuje vašim požadavkům. To se týká například rozvodů v bytech. Konkrétně se jedná o rozvody vody a odpady, rozvody elektřiny nebo plynu. I tyto oblasti jsou velmi specifické a je třeba pro jejich provedení hledat specializované firmy v Brně. I zde by na prvním místě měla být kvalita provedení.

 

Nemusíte hledat více firem

Ať už při rekonstrukci přemýšlíte o nových rozvodech vody, nových odpadech, nových elektrorozvodech, rozvodech plynu nebo o rekonstrukci bytového jádra, nemusíte pro každou činnost hledat jinou firmu. V Brně totiž seženete firmy, které jsou schopné profesionálně a odborně provést všechny popisované druhy činností při rekonstrukcích. Mezi ty nejspolehlivější se pak řadí INSEBO. Ta se na rekonstrukce bytů Brno specializuje již od roku 1991.

Kompletní informace najdete na www.insebo.cz.

Související příspěvky

Zateplete střechu bez zásahu zevnitř

redakce

Chytrá izolace® v létě chladí

redakce

Udělení Čestného uznání za architekturu a technologické řešení moderní továrny WITTE

redakce