INSPIRACE TIPY

Jaké barvy zvolit, aby interiér budil luxusní dojem?

Každý člověk (alespoň podvědomě) ví, že barvy mají ohromný vliv na atmosféru a vnímání prostoru. Cítíme se díky nim lépe, ale na druhou stranu nám mohou způsobit i nepříjemné až svíravé pocity. V každém případě platí, že vhodně zvolená barevná paleta jako mávnutím kouzelného proutku navodí dojem luxusu třeba i v interiéru panelového bytu. Jaké kombinace doporučují odborníci z malířského cechu Ekomplex?

Bílá, béžová a světle šedá jako sázka na jistotu

Pokud na vás bílá působí poněkud nudně až sterilně, vyberete si teplý odstín bílé bez studeného podtónu – a nebudete se stačit divit, jak moderně a luxusně vypadá. Její velkou výhodou je, že se hodí prakticky ke každému nábytku a poskytuje velkou volnost při zdobení stěn. Bílé místnosti navíc opticky zvětšují prostor a zároveň ho osvětlují, protože odrážejí světlo. A když stěny oživíte vkusnými dekoracemi, výsledek bude stát za to.

Co se týče béžové, stejně jako bílá symbolizuje čistotu, nevinnost a nové začátky. Je sofistikovaná a nadčasová, a její neutrálnost umožňuje vyniknout krásné architektuře a nábytku. Je ideální volbou snad pro každou místnost a navozuje dojem pořádku, domova – a samozřejmě luxusu.

Malíři Ústí nad Labem vyzdvihují poněkud přehlížené světle šedé odstíny – na stěnách totiž mají také schopnost vizuálně zvětšit a zahřát prostor. Jejich účinek však závisí na ročním období a orientaci místnosti. Šedá barva v interiéru prostě funguje – a pokud to s ní nepřeženete, zcela jistě bude vypadat okázale.

Dejte šanci i dalším barvám

Pokud jste z nějakého důvodu vyřadili předchozí tři barvy a toužíte po nápaditějším interiéru, mohly by vás zaujmout harmonizující zelená (nebojte se tmavých odstínů, které se často používají v klubech pro gentlemany), jež si skvěle rozumí s masivním dřevěným nábytkem.

Dobrou volbou může být také vášnivá červená, respektive některé konkrétní odstíny jako marsala, kaštanová červená, vínová a šípková. A také odstíny fialové (malíři Praha doporučují levandulovou, švestkovou či šalvějovou barvu), které přímo volají po kombinaci se zlatými doplňky.

Související příspěvky

Značkový nábytek je možné mít i za velmi příjemnou cenu

redakce

Ani zahradní nábytek by neměl postrádat eleganci a vkus

redakce

Postavte si na obranu vašeho soukromí plot

redakce