INSPIRACE

10 důvodů proč investovat do bezpečnostních dveří

Pořád váháte nad tím, jestli váš byt či dům vybavit novými bezpečnostními dveřmi? Máme pro vás deset důvodů, které vás přesvědčí o tom, že je investice do nových dveří správným rozhodnutím.

 

 1. Neustále se zvyušje počet vloupání. Počet vykradených bytů a domůČesku každým rokem roste. Jen vloni u nás bylo dle Policie ČR vykradeno 4 446 bytových jednotek a 6 671 rodinných domů.
 2. Roste profesionalita pachatelů. Do obydlí se nevloupávají pouze příležitostní zloději. Naopak, roste počet organizovaných gangů, které se na vykrádání specializují a vyznají senejrůznějších bezpečnostních opatřeních.
 3. Zloději si objekty vybírají podle stupně zabezpečení. Mnohem jednodušší je pro ně vloupat se do nemovitostí se starými dveřmi nežtěmi bezpečnostními.
 4. Vždy máte co ztratit. I když si možná myslíte, že doma nepřechováváte nic cenného, už samotné vloupání vám přinese škodyrámci tisíců korun. A nezapomeňte, že zcizené starší věci s menší hodnotou budete muset nahradit novými, které bývají mnohem dražší.
 5. Budete mociklidem spát. Z poslední doby je moc dobře známý trend, kdy lupiči vykrádají vaši domácnost i v případě, kdy jste doma a spíte. Policejní statistiky jasně vypovídají o tom, že se nejedná o ojedinělý jev.
 6. Budete mociklidným svědomím opustit byt. Ať už budete odjíždět na dovolenou nebo jen do práce či na nákup, s bezpečnostními dveřmi budete vždy vědět, že po tuto dobu bude váš majetek chráněn.
 7. Svou domácnost ochráníte také proti vnějšímu požáru. Většinu bezpečnostních dveří je možné jednoduše dovybavit protipožárními doplňky, které vás a váš majetek ochránípřípadě nečekané události.
 8. Už žádný hluk a únik tepla. novými dveřmi získáte také protihlukové a tepelněizolační vlastnosti. Dveřmi vám tak nebude utíkat teplo a naopak už k vám nebude doléhat debata sousedů na chodbě.
 9. Budete mít nárok na levnější pojistku. Pokud svoji nemovitost zabezpečíte bezpečnostními dveřmi třetí a vyšší třídy, můžete získat slevu a platit méně za pojistku vaší domácnosti.
 10. A především –bezpečnostními dveřmi získáte pocit bezpečí.

 

 

Co by měly splňovat bezpečnostní dveře kromě bezpečnostní třídy?

Kvalitní bezpečnostní dveře by měly splňovat následující 4 požadavky:

 1. Měly by mít již zmíněnou ocelovou konstrukcinatavenou kvalitní dekorativní fólií.
 2. Po bočních a horní straně konstrukce by měly být dveře vybaveny bezpečnostními čepy, které dveře chrání před vysazenímpantů.
 3. Pozornost byste měli věnovat také bezpečnostnímu zámku a kování. Zámky vždy pořizujte dva – centrální zámek tak nebude tolik zatěžován a pro chvíle, kdy jste právě doma, můžete využít přídavný horní zámek. Ten je vybaven tzv. vrtulkou, umožňující zamknutíinteriérové strany bez použití klíče.
 4. novými dveřmi byste vždy měli měnit také zárubeň. Jen tak zajistíte plnou funkčnost a bezpečnost všech komponentů a docílíte perfektních protihlukových a tepelně-izolačních vlastností.

 

Jiří Vyklický – Publikuji články o stavebnictví a bydlení se specializací na bezpečnostní problematiku. Dlouhodobě pracuji ve firmě www.htdvere.cz, která je zaměřena na prodej bezpečnostních dveří.

Související příspěvky

Podlaha v hotelích a restauracích je velmi namáhaná

redakce

Barové židle nejsou jen módní doplněk domácností

redakce

Kvalitní nářadí a stroje jsou základem úspěšné práce! Jaké to jsou?

redakce