Search

Jak doladit interiér vhodnou podlahou

Většina z nás chce mít bydlení zařízeno kvalitně, spolehlivě a také prakticky. Důležitý je však i design, který může celý byt nebo dům zútulnit. Dbejte proto na výběr nejen nábytku a zařízení, ale také podlahových krytin. Ať už zvolíte oblíbené dřevěné parkety, laminátovou podlahu nebo třeba přírodní linoleum, tak se zajímejte také o vlastnosti a funkčnost podlah.

 

Volba kvalitních služeb

Při výběru kvalitních podlahových krytin se obraťte na pražskou společnost Podlahy Rejfek. Od roku 1995 se zabývá prodejem, pokládkou a renovacemi podlahových krytin. Můžete využít pokládky podlahy, montáže lišt, renovace parket, navštívit vzorkovnu na Praze 7, využít posouzení, zaměření a přípravy podkladu a také zakoupit podlahářské potřeby.

 

Vyberte si styl podlahy

Nechte si poradit a zvolte podlahu, která vhodně doplní váš interiér. Do obývacího pokoje a také k venkovskému stylu volte například dřevěnou podlahu, pvc krytiny nebo linoleum volte do kuchyně, umělé materiály jako laminát a vinyl se hodí do místností, kde budete chodit hlavně bez bot a jde vám o měkčí našlapování, tepelnou návratnost a příjemnou podlahu také na dotek.

 

Prvotní investice

Pořízení podlahy je dlouhodobou investicí, která výrazně ovlivní kvalitu vašeho bydlení. Volba podlahy ovlivní celkovou atmosféru a dojem z interiéru. Je tedy nutné zvážit vzhled, materiál, a funkční vlastnosti podlahy, kterou budete používat dlouhodobě. Volte podlahu chytře, s rozvahou a vybírejte takovou, která se bude hodit k bytovým doplňkům a také celkovému zařízení bydlení.

Jakou zvolit barvu

Firma Rejfek nabízí různé druhy podlah v několika barevných odstínech a dekorech. Volba barevného odstínu podlahy rozhodně není zanedbatelná. Pokud chcete projasnit tmavší místnost, použijte světlejší odstín podlahy. Pokud chcete použít tmavší odstín podlahy, tak ji volte do místnosti se světlými stěnami, popřípadě se světlým nábytkem.

 

Konkrétní typy podlah

Zabývejte se nejen barvou a stylem podlahy, ale zajímejte se také o funkční vlastnosti jednotlivých podlahových krytin. Volte podlahu s ohledem na danou místnost. Do náročnějšího prostředí jako je například koupelna, kde je zvýšená vlhkost vzduchu nebo třeba do kuchyně, kde musí podlaha odolávat mechanickému poškození, volte laminátovou plovoucí podlahu nebo vinylovou podlahu. Firma Rejfek vám s výběrem podlahy poradí a doporučí nejvhodnější podlahovou krytinu.

 

Dbejte na správné čištění a údržbu

Aby se vaše dlouhodobá investice vyplatila a podlaha vám vydržela co nejdéle, tak jí nezapomeňte věnovat péči. Každá podlahová krytina se jinak ošetřuje, volte podlahu tak, aby pro vás byla péče o ni co nejjednodušší.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *