INSPIRACE

Chytré bydlení si získává srdce stále více Čechů

Chytré bydlení hýbe světem a razí si cestu i do nově budovaných domácností u nás v České republice. Vyšší pořizovací náklady totiž kompenzují optimistické vyhlídky do budoucna. V čem je chytré bydlení tak skvělé?

Chytré bydlení

Přestože v některých koutech světa se jedná o široce známý pojem, u nás si velké množství lidí stále nedokáže představit, co se pod tímto označením vlastně skrývá. Co znamená bydlet chytře?

Jedná se o koncept nových bytů a domů, které v sobě zahrnují všechny současné požadavky na moderní domov s důrazem na úsporu času, bezpečnost a ekologii. Bydlet chytře znamená využívat technologie k usnadnění každodenních rutin a zanechávat přitom minimální stopu na životním prostředí. Chytré domácnosti často využívají alternativní zdroje energie a mnohdy jsou i kompletně soběstačné.

V jiné, neméně důležité rovině, je chytré bydlení především efektivnější a má usnadnit každodenní činnosti. Od vytápění přes ovládání televize až po rozsvícení a zhasínání. Vše je ve smart home konceptu možné ovládat na dálku pomocí aplikace, některé úkony lze navíc zautomatizovat a navázat na další činnosti.

A přestože lze většinu inovací začlenit do již postavených a plně funkčních domácností, firmy zabývající se projektováním moderního bydlení doporučují počítat s kompletní realizací. Ta je totiž mnohdy nejefektivnější a dovolí využít plný potenciál všech technologií.

LAMA home

Realizací úsporných technologií se zabývá i LAMA home, nejmladší divize české společnosti LAMA ENERGY GROUP. Ta vstupuje na pole inovativního bydlení s reputací a zázemím české špičky v energetice, která je známá především díky vlastní těžbě ropy a plynu. S LAMA home můžete zrealizovat projekty úsporných technologií, a to v malém i velkém měřítku.

Hlavní předností je kompletní realizace domácnosti jako jednoho celku od jedné společnosti. V projektu můžete počítat se zeleným bydlením a mít vyřešené vytápění, větrání, chlazení, vodu  a dokonce i fotovoltaiku.

Samozřejmostí je Smart Home, který LAMA home umí zrealizovat s opravdu jednoduchou regulací. Dovedou ho tedy bez problému využívat i technologicky méně zdatné osoby. Oceníte jej tak například v domácnostech, kde žijí senioři. Těm dovede chytrá domácnost podstatně zjednodušit život a ušetřit spoustu peněz díky instalaci fotovoltaických panelů.

Kompletní vytvoření projektu vám ušetří čas, náklady a potenciální budoucí starosti, a to s individuálním přístupem a s ohledem na váš rozpočet. LAMA home si také zakládá na tom, aby všechny úpravy a technologie byly navázané na aktuální legislativu a aby bylo každé bydlení v budoucnu přizpůsobitelné novým trendům a inovacím.

Jakýkoli projekt, do kterého se nyní pustíte, tak nebude v budoucnu třeba předělávat a výrazně upravovat. Chytré bydlení bude jednoduše opravdu chytré.

Související příspěvky

Hit letošních Vánoc!

redakce

Jaké podlahové materiály doporučují přední architekti? Vládne vinyl!

redakce

Interiér, který vám budou návštěvy závidět

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.