INSPIRACE

Jak by mělo vypadat správně zařízené domácí pracoviště?

Kvůli pandemické situaci je stále více lidí nuceno pracovat ze svého domu. Zní to sice jako splněný sen, ale pokud musíte plnit všechny úkoly co dříve, nicméně kilometry daleko od svého běžného pracoviště, taková sranda to přeci jen není. Proto je dobré si svůj home office vybavit co možná nejlépe.

Technické zázemí

Tím nejdůležitějším je samozřejmě zařídit si veškeré potřebné technické zázemí, to znamená hlavně počítač a jeho příslušenství.

Aktualizujte si všechny programy, co jsou potřeba k práci. Není nic horší, než když se vám do on-line hovoru s šéfem začnou stahovat aktualizace. Ty mohou veškerou komunikaci dokonce na dlouho přerušit.

Rovněž je potřeba zkontrolovat, jestli nechybí náplň do tiskárny, případně papír. I doma totiž budete muset nejspíše často tisknout různé smlouvy a ujednání. U moderních tiskáren výhoda v tom, že i kdybyste zrovna neměli k dispozici počítač, můžete provést tisk z mobilu. Stačí si z mailu stáhnout patřičný soubor a zadat příkaz. Další dobrý důvod, proč předpotopní modely tiskáren nepoužívat.

Pohodlná židle

Luxusní home office se však nesestává pouze z počítače a jeho periférií, ovšem i z takových drobností jako je třeba židle. Na té budete trávit většinu dne, takže si pořiďte co možná nejpohodlnější model.

Hlavním kritériem je v tomto případě ergonomie. Čím více bude mít židle nastavení, tím vyšší je šance, že se vám povede ji upravit do takové podoby, co vám bude maximálně vyhovovat.

Vhodný stůl

Nejen židle, ale i váš stůl by měl být co možná nejvíce ergonomický. A jak takový stůl vypadá? Takřka stejně jako klasický, akorát je možné korigovat jeho výšku.

I když budete mít všechno zařízené tip ťop, nikdy se nezapomeňte každou hodinu alespoň na pár minut projít, případně si lehce protáhnout páteř. Nejenže se vám uleví od případné bolesti zad, ale také si tak prokrvíte tělo.

Související příspěvky

Krb v nejisté pozici, opravdu jsou krbová kamna lepší?

redakce

Moderní zabezpečení domu či bytu

redakce

Umělý kámen do moderních domácností prostě patří

redakce