TIPY

Nádrže na dešťovou vodu jako náhradní zdroj v období sucha

V posledních letech čím dál více přibývá dní bez srážek, proto jsou retenční plastové nádrže na dešťovou vodu velmi populární. Pořizují se k rodinným domům, chatám a chalupám i k pozemkům v zahrádkářských koloniích. Nabízejí totiž velmi efektivní řešení, jak zdarma zalít zahradu či spláchnout WC.

Plastové nádrže na dešťovou vodu šetří vaši kapsu

Mají totiž hned několik použití – dešťovou vodu využijete na zahradě k zalévání a údržbě zeleně, v domácnosti ušetří náklady za sprchování, úklid, praní a splachování WC. A to až z 50 %. Přijde-li vám sud pod okapem vedle domu nevzhledný, pořiďte si nádrž na dešťovou vodu do země. Toto velmi elegantní řešení nezabere na zahradě žádné místo, a tudíž si budete moci dovolit pořídit i podzemní nádrž na vodu o několika tisícich litrech.

Co vám bude nejvíce vyhovovat?

Společnost Mravec plast nabízí hned 3 základní typy plastových nádrží. Při jejich výběru se přihlíží k umístění nádrže a typologii podloží. Odborný pracovník vám pak doporučí buď samonosnou nádrž, nádrž k obetonování či dvouplášťovou variantu. Na stránkách www.mravecplast.cz se dozvíte bližší informace týkající se technických parametrů, vhodného umístění, příslušenství a možnosti čerpání dotace Dešťovka.

Podzemní nádrž na vodu s chytrým řešením

Abyste si zalévání zahrady co nejvíce usnadnili, jsou tu pro vás podzemní nádrže na dešťovou vodu s ponorným čerpadlem. Vícestupňové automatické čerpadlo vás překvapí nejen svým výkonem, ale též schopností oddělit abrazivní částice od čisté vody. Využijete ho pro menší zavlažovací systémy či k přečerpávání vody z nádrže. Čerpadlo, jež se přichytává k boku nádrže lankem, má zabudované inteligentní řídicí zařízení a automatický provoz. Díky nádrži na dešťovou vodu tak nebudete zbytečně plýtvat pitnou vodou, a v období sucha budete dostatečně zásobeni vodou dešťovou – užitkovou.

Související příspěvky

Stínící technika Louver nejen jako funkční prvek

redakce

Silné neodymové magnety: které existují a na co se vám hodí?

redakce

Jak odstranit skvrny od laku, fleky od potravin. Čištění koberců Praha 7

redakce