INSPIRACE

Prodáváte nemovitost? Realitní portál CINCINK vás nezklame

Řada z nás se v životě dostane do situace, kdy se rozhodne prodat nemovitost, pro kterou již nemá využití. Důvody mohou být různé. Někdy je třeba získat větší finanční částku, aby bylo možné sjednat hypotéku na pořízení vysněného rodinného domu. Jindy se jen nechceme starat o nevyužívanou chalupu po babičce nebo řešit pronajímání malometrážní bytu, který nám původně sloužil jako startovací bydlení. S vlastnictvím nemovitosti jsou totiž vždy spojeny i výdaje a jistá míra starostí. Mnozí si tak nechtějí komplikovat život sháněním podnájemníků a investovat peníze do údržby objektu, o kterém vědí, že ho sami už nikdy využívat nebudou. Navíc ceny nemovitostí v posledních letech výrazně stouply. Je tedy jisté, že pokud prodáme byt v atraktivní lokalitě s dostatkem pracovních příležitosti právě teď, získáme opravdu zajímavou částku.

 

Prodej bytu má různá úskalí. Na co si je třeba dát pozor?

Prodej bytu není záležitost, kterou vyřídíme během jediného dne a bez dobré znalosti problematiky. Je třeba připravit se, dobře si zjistit, co vše musíme zařídit a jaké povinnosti jsou s ním spojeny. A samozřejmě stejně jako u prodeje bytu tomu je i v případě, kdy se rozhodneme prodat nemovitost po rodičích či po babičce.

 

Realitní portál CINCINK nabízí inzerci zdarma i kvalitní služby

Ideální platformou pro prodej bytu i jakékoli jiné nemovitosti je férový realitní portál CINCINK. Nejen, že na něj lze umístit inzerát zdarma. Můžeme využít i pomoc, kterou nám při prodeji bytu nabízí. Silným partnerem portálu je Komerční banka, která je dostatečnou garancí kvality poskytovaných služeb. A sami si můžeme vybrat, které služby jsou pro nás ty pravé.

 

Proč je lepší využít profesionální právní služby?

Při prodeji bytu potřebujeme jistotu, že jsou smlouvy sepsány tak, aby odpovídaly platné legislativě. Je nutné vyřešit zápis nového vlastnického práva do katastru nemovitostí. A samozřejmě nejdůležitější je, abychom své peníze opravdu obdrželi v plné výši a včas.

 

Realitní portál CINCINK vyřeší právní záležitosti rychle a spolehlivě

Právní služby portálu CINCINK nám pomohou dotáhnout celý proces do zdárného konce bez toho, abychom se museli sami zaobírat studiem předpisů a náročnou administrativou. A využít můžeme i možnost úschovy peněz.

 

Daň z prodeje nemovitosti musí zaplatit každý. Jak na to?

Jakmile je prodej úspěšně dokončen, čeká nás ještě daň z prodeje nemovitostí. To obnáší nejen samotnou úhradu peněz finančnímu úřadu, ale hlavně další administrativu. Daňová problematika je navíc v naší zemi poměrně složitá. Často si tak prodávající lámou hlavu, jak daň z prodeje nemovitosti správně vypočítat a které formuláře vyplnit.

 

Realitní portál CINCINK nabízí služby zkušených daňových poradců

Férový realitní portál disponuje týmem profesionálů, kteří vše vyřeší za nás. Postarají se o výpočty, správná podání a ohlídají zákonné termíny.

Související příspěvky

Vyberte si u Detalon s.r.o. detaily pro vaši podlahu

redakce

Chcete obchodovat se dřevem a dřevěnými výrobky? Víme kde!

redakce

Doplňky do domácnosti, které vaše bydlení zútulní

redakce