STAVBA

Foukaná izolace má celoroční využití

V létě pomůže udržet příjemnou teplotu i v podkrovních místnostech a v zimní sezóně ušetřit až třetinu nákladů za vytápění. Foukaná minerální izolace umí pomoci v létě i v zimě.

Většinu majitelů rodinných domů trápí stejné problémy. V létě je horko a vysoké teploty téměř znemožňují bydlet v podkroví, protože místnosti umístěné pod střechou jsou přehřáté a nepomůže ani větrání v noci. V zimě naopak řeší problémy s vytápěním a unikáním tepla, což zvyšuje náklady na topnou sezónu. V obou případech je ideálním řešením foukaná minerální izolace. Nejvíce tepla totiž uniká přes strop a pokud ho izolujeme, teplo se udrží v domě a není nutné tak často a tak moc topit. A v horkých dnech ochrání izolace stropu podkrovní místnosti před přehřátím, takže je lze bez problémů využívat. Aplikace foukané izolace je rychlá a nezabere mnoho času, zpravidla stačí půl dne. Celková doba realizace se samozřejmě liší s ohledem na plochu, kterou je nutné izolovat, většinou však skutečně zabere jen několik hodin.

Realizace izolace stropu je čistá, nemusíte se starat o to, kde uskladnit izolační materiál a nástroje, jak velký bude nepořádek a kde sehnat lešení. Nic z toho není potřeba. Minerální vlna, používaná jako izolant, je umístěna v zásobníku nákladním autě, které parkuje před domem. Odtud se pomocí hadice a vzduchu vhání na potřebná místa, která se určí při základní obhlídce domu. Po ukončení prací si pracovník vše uklidí a odveze a vy můžete pokračovat v běžném užívání domu tak, jak jste zvyklí. Izolace stropů má nižší náklady, než zateplení celého domu nebo výměna oken, přesto dokáže ušetřit až 30 % nákladů na vytápění během zimní sezóny.

Foukaná minerální izolace je rychlé a cenově nejméně zatěžující řešení pro různé střešní konstrukce, jak zabránit únikům tepla stropem a půdou v zimě a jak mít i v létě doma příjemnou teplotu.

Související příspěvky

Eurookna od truhlářské firmy Nenadál stojí za to!

redakce

Tepelná izolace – K čemu je dobrá a jaké materiály se na ni používají?

redakce

Reálné místo k odpočinku daleko od města

redakce