INSPIRACE

I vypínač může vypadat jako šperk a přitom přinést maximální užitek

Moderní technologie jdou neustále dopředu. Pokud si i vy myslíte, že vypínač slouží jen k propojování elektrických obvodů, jste na velkém omylu. I vypínače prošly obrovskou proměnou a modernizací. I zdánlivě obyčejný vypínač se může stát designovou třešničkou na dortu interiérů a významným pomocníkem při úsporách energie. Jak je to možné?

 

Neobyčejný design umí podtrhnout atmosféru

Především díky značce BTicino, která spadá do skupiny Legrand. Právě tato značka totiž uvádí na trh novou řadu vypínačů LivingLight. Vypínače stojí za pozornost hned z několika důvodů. Na první pohled vypínače zaujmou propracovaným designem, který vznikal ve spolupráci interního designového týmu BTicino a studia Zecca&Zecca. Řada dává na výběr ze 47 oválných nebo hranatých rámečků (v materiálovém provedení kov, dřevo a plast) a ze tří barev přístrojů neboli klapek (bílá, tech a antracit). Tyto se mohou libovolně kombinovat. Vypínač se tak lehce stane designovým šperkem každé místnosti. Existuje také třináct rámečků ve variantě Air, kdy tloušťka vypínače dosahuje pouhopouhých 6,75mm, takže je možné využít 180 různých kombinací.

 

Je možné si vyzkoušet

„Zákazníci si mohou na vlastní oči prohlédnout a vyzkoušet jednotlivé kombinace rámečků a přístrojů díky speciální aplikaci pro smartphony s Androidem a iOS. Pomůže jim to správně skloubit design a barvu s konceptem místnosti,“ uvedl k nové kolekci Jan Pína, marketingový ředitel společnosti Legrand.

 

Skvosty s fotografiemi

Samostatnou kapitolu jsou transparentní rámečky, do kterých může uživatel zasunout fotografii či obrázek a vytvořit tak zcela unikátní řadu svých vlastních vypínačů.

 

Elektroinstalace je chytrá a úsporná

Značka BTicino nabízí také vlastní řešení v oblasti moderní elektroinstalace. Jedná se o systém MyHOME, který umožňuje snadné a pohodlné ovládání světel, žaluzií, topení, multimédií nebo vstupního systému formou vzdáleného přístupu přes smartphony a tablety. Zvolit si také můžete bezdrátový systém s technologií ZigBee, který zprostředkuje ovládání jednotlivých prvků na velkou vzdálenost i přes stavební překážky.

 

Energetické ztráty nehrozí

Řada LIVINGLIGHT nabízí nové inteligentní ovládání osvětlení pomocí automatických spínačů GREEN SWITCH bez zbytečných energetických ztrát. Výhodou je, že se tento spínač manuálně zapne a následně se vypne – a to již automaticky po nastaveném čase. Díky promyšlenému systému je možné nastavit teplotu v místnosti, vytvářet zóny, aktivovat topení – podmínka je jediná – mít zavřená okna. Díky zónovému řízení topení je možné výrazně zlepšit energetickou bilanci budov.

 

Spolehlivost, bezpečnost a ergonomie

„Mechanizmy LivingLight procházejí nejpřísnějšími chemickými, mechanickými, elektrickými a tepelnými testy. Vypínače byly testovány na 100 000 aktivací, tedy zapnutí a vypnutí, oproti standardně požadovaným 40 000. Podstoupily také více než 5000 testů na elektrické přetížení bez jakékoli známky poškození,“ uvedl Jan Pína. Špičková kvalita je tedy zaručena.

 

Snadné zapojení jistě potěší

Vypínače LivingLight se dají opravdu snadno zapojit a to hlavně díky automatickým svorkám. Připojení kabeláže zabere jen pár vteřin a výrobce garantuje stejnou pevnost i spolehlivost jako při zapojení klasickými šroubovými svorkami. Navíc je celý přístroj dokonale chráněn membránou proti prachu, čímž se výrazně prodlužuje jeho životnost.

Uvažujte o nich.

Více na www.legrand.cz

Související příspěvky

Při výběru nábytku už nemusíte cestovat

redakce

Jaké barvy zvolit, aby interiér budil luxusní dojem?

redakce

Křeslo do nonstop provozů Executive

redakce