INSPIRACE

V obývacím pokoji nesmí chybět konferenční stolek

Do každého obývacího pokoje neodmyslitelně patří konferenční stolek, který nejen dotváří atmosféru interiéru, ale také je jeho praktickým doplňkem. Kam jinam byste si odložili šálek kávy s přáteli, rozečtenou knihu nebo dobroty k televizi? Ke každé sedačce či křeslu patří odkládací stolek, na který si můžete v klidu odložit, co zrovna potřebujete. Pokud má konferenční stolek ještě spodní desku, tak zde můžete uložit časopisy nebo ovladače od Vaší elektroniky a TV.

 

Jak vybírat

Výběr konferenčního stolku nezávisí pouze na vkusu uživatele, ale měl by také korespondovat styl vybavení interiéru, ve kterém bude umístěn. Dalším kriteriem je správný rozměr. Velikost stolku by měla být uzpůsobena jak velikosti místnosti, tak především pohovky, u které bude stát.

Na výběr je spousta typů, tvarů a požitých materiálů. Nabídka stolků je opravdu široká. Pro lepší orientaci nyní konferenční stolky představíme podle použitých materiálů k výrobě:


Stolky z masivu

Pokud hledáte pevný a stabilní konferenční stolek, který Vám bude dlouho sloužit, pak si pořiďte stolek z masivu. Konferenční stolek z masivu vynikne hlavně v interiéru, kde převládá dřevo. Tento stylový nábytek je velice vkusný a praktický nejen do bytu, ale i na chalupu, kam Vám vnese kousek přírody a zároveň eleganci.

Stolky jsou namořené nebo nalakované bezbarvým lakem, který stolek chrání před poškozením. Tento nátěr se však musí časem zopakovat.

 

Skleněné konferenční stolky

Skleněné stolky patří mezi nejelegantnější a pro jejich barevnou neutrálnost se hodí k jakékoli barvě nábytku. Stolky jsou vyrobeny z tvrzených skel pro Vaši bezpečnost. Konferenční stolky se sklem dokáží odrážet světlo a díky tomu místnost prosvětlují. Údržba stolku je velice jednoduchá, vyleštit tento stolek můžete použitím běžných prostředků na sklo.
   

 

 

Konferenční stolky z lamina (dřevotřísky)

Praktické a cenově nejdostupnější jsou stolky z lamina. V této kategorii najdete největší výběr barev, od imitací dřeva po jednobarevné. Nabídka je opravdu široká. Tyto stolkyčasto bývají součástí celého obývacího sektoru, kde můžete vybavit obývací pokoj v jedné barvě nábytku a zároveň ve stejném stylu, což je ideální!

 

Kombinace materiálů

Nejčastěji však najdete konferenční stolky, které jsou vyrobeny z více materiálů. Nohy jsou vyrobeny ze dřeva a odkládací deska je skleněná. Velmi často je použit i kov, který působí sice chladně, ale v kombinaci s dřevem dostává tento stolek punc exkluzivity.

 

 

Související příspěvky

Zahradní domky – je čas přemýšlet o jejich nákupu

redakce

Společnost Hecht bude od konce listopadu prodávat vánoční stromky

redakce

Kde a koho v Praze sehnat na elektromontáže?

redakce