INSPIRACE

Gobelíny – vkusný doplněk do vašeho bytu

Nechte rozzářit vaši domácnost luxusním dojmem. Mohou vám k tomu dopomoci ručně tkané nebo vyšívané gobelíny, které se řadí mezi netradiční designové doplňky. Gobelíny nacházely a stále nachází uplatnění na zámcích, panovnických sídlech či vilách, ale i v běžných domácnostech, kterým dodávají nádech elegance a luxusu. Objevte také jejich kouzlo a zkrášlete svůj interiér.

 

Kde je použít?

Nejčastěji nacházejí gobelíny uplatnění jako ozdobné dekorace na stěnu, jako tzv. nástěnné obrazové koberce. Tyto gobelíny na zeď jsou tak náhradou obrazů a menší velikosti se dají i zasklít. Nejžádanějšími jsou především historické motivy, ale svůj obdiv si získávají i moderní motivy inspirované světoznámými malíři. Avšak gobelíny nemusí viset jen na zdi. Existují také gobelínové ubrusy, které ozdobí stůl při významné hostině. Anebo gobelínové povlaky na polštáře, na kterých se skvěle usíná. Budete na nich spát jako v bavlnce a zároveň budete obklopeni luxusem.

Různé motivy

Gobelíny lze vybírat přesně dle vašeho vkusu a aby nejlépe odpovídaly interiéru domu. Gobelíny na zeď, gobelínové ubrusy i povlaky jsou totiž charakteristické širokým spektrem barev, vzorů, motivů i velikostí. Jak již bylo řečeno, nejčastějšími motivy jsou především historické události a osobnosti. Další variantou jsou květinové, abstraktní nebo moderní vzory. Na gobelínech jistě oceníte jejich kvalitní zpracování, barevnou stálost a jedinečnost.

 

Ideální dárek

Gobelíny se navíc mohou stát nejen ozdobou vaší domácnosti, jejichž elegantní a jedinečný vzhled bude oceňovat každá vaše návštěva. Jsou také ideálním dárkem, jenž potěší především ženy, které se přeci jen více starají o domácnost a dbají na její celkový vzhled. Dámy mohou potěšit i gobelínové kabelky, které vynikají luxusním vzhledem i praktičností. Nejenže se tyto kabelky stanou originálním dárkem, ale při jejich nošení bude tato kabelka pod drobnohledem mnoha jiných žen.

Související příspěvky

Hit letošních Vánoc!

redakce

Odstraňování graffiti a antigraffiti ochrana Praha

redakce

Trápil vás v letošní zimě plynový kotel? Nechte hned na jaře provést jeho revizi!

redakce