INSPIRACE

Jak na pořízení kvalitního lustru

Byly dříve hodně těžkopádné a sedal na ně prach, doba se ale změnila a v další generaci tu máme lustry, na něž je doslova radost pohledět. Dnešní svítidla jsou nejen elegantní, ale také uspoří spoustu prostoru navíc – celá místnost pak působí dokonale vzdušně, přesně jako v příručkách moderních bytových designérů. Jde o nezbytnost, pokud si nechcete během listopadových večerů svítit svíčkami, což je možná romantické, ale nepraktické a potenciálně i nebezpečné. Usnout při zapálené svíci je noční můra mnoha domácností.

 

Snadná instalace i pestrobarevný výběr, račte se podívat

Dnešní lustry už jsou něco úplně jiného než ty, jaké vídáme dodnes v některých venkovských kulturních domech. Neváží už několik kilogramů, nejsou zdobené a nádherné až tak, že zabírají podstatnou část stropu. Je tomu jinak, váží třeba i čtvrt kila a doslova jako by visely v prostoru, přesně tak to vypadá na první pohled.

Rozhodujícím faktorem tu je i to, do jaké místnosti vlastně svítidlo přijde. Pokud je to do obývacího pokoje, máte v podstatě volnou ruku. Ale kdyby mělo být v kuchyni, zvažte i doplňující světla v oblasti kuchyňské linky a také to, jak se vlastně budete po místnosti pohybovat. Lustr v chodbě nebo předsíni je pak na zvážení, právě sem totiž nemusí být výkřikem nejnovější módy a nemusí také přijít na mnoho peněz.

Reprezentativními prostory jsou spíše obýváky než vstupní chodby, že? Lustry určené do koupelny pak musí splnit jedno zásadní specifikum, a sice stoprocentně odolat vlhkosti. Bezpečnost je tu totiž nadevše, nikdo si nepřeje, aby se stala nějaká nehoda, a to rozhodně nechceme malovat čerta na zeď – myslete na problémy dřív, než by mohly vzniknout. Lustry určené právě do koupelen však existují a ještě lépe – na výběr jich bude poměrně dost!

Pokud máte rádi DYI práce, můžete si klidně lustr vyrobit vlastní:

Související příspěvky

Svěřte svůj interiér do rukou profesionálů

redakce

Obrazy do interiéru vybírejte s rozmyslem

redakce

 Qualität Graffitientfernung Wien

redakce