DŮM

V České republice s 20 720 požáry za rok 2018 je chytrý detektor kouře Netatmo nejlepší způsob jak ochránit svůj domov

V České republice došlo v loňském roce ke 20 720 požárům a to představuje nárůst o 23 % oproti roku 2017. Celou jednu čtvrtinu představovaly požáry v domácnostech, které dohromady způsobily škody ve výši 546 620 000 milionů korun*. Rychlost reakce je důležitá pro zabránění katastrofě u požárů v domácnostech, jejichž počet neustále roste. Malý plamínek se za méně než 30 sekund může změnit ve velký požár. Chytrý detektor kouře je nejlepší cestou, jak ochránit domácnost: jakmile přístroj zaznamená kouř, zalarmuje uživatele, který může začít okamžitě jednat a přivolat pomoc.

 

U požáru je nutná okamžitá reakce

Chytrý detektor kouře od Netatmo maximalizuje čas potřebný k akci spuštěním alarmu o síle 85 decibelů a zasláním výstrahy v reálném čase na mobil uživatele. Detektor označí přesnou lokaci kouře prostřednictvím oznámení typu: „Kouř byl zjištěn v obývacím pokoji”. To umožní uživatelům rychle jednat i přes jejich nepřítomnost v místě požáru: mohou zavolat hasiče k okamžitému zásahu a tím zabránit rozšíření ohně a zničení svého domova. Dojde-li k planému poplachu, mohou uživatelé alarm snadno vypnout, ať už ze zařízení nebo pomocí telefonu. Slouží k tomu funkce s příznačným názvem „Ticho”.

 

Chraňte svůj domov před ohněm na deset let

Výrobci doporučují měnit detektory kouře po deseti letech, ale řada zařízení má baterie s výdrží jen jeden až tři roky. Díky dlouhé životnosti baterie je užívání detektoru kouře Netatmo pohodlné a bez námahy. Už není potřeba myslet na výměnu baterií a v noci nehrozí žádná nepříjemná upozornění na jejich nízký stav. Navíc před koncem životnosti zašle baterie uživateli oznámení, aby mohlo včas dojít k její výměně a byla tak zaručena bezproblémová funkčnost detektoru.

*Údaje jsou převzaty ze statistické ročenky hasičského záchranného sboru pro rok 2018 (https://www.hzscr.cz/clanek/statisticke-rocenky-hasicskeho-zachranneho-sboru-cr.aspx).

 

Plynulý provoz zajistí automatická kontrola

Chytrý detektor kouře Netatmo je vybaven funkcí automatického testování, která průběžně kontroluje kouřový senzor, baterie a Wi-Fi připojení a zda pracují správně. K ověřovacímu protokolu mají uživatelé snadný přístup v aplikaci Zabezpečení.

 

Kompatibilní s HomeKit a IFTTT

Detektor Netatmo je možné ovládat hlasově a je kompatibilní se systémem HomeKit od společnosti Apple. Uživatelé se jen zeptají Siri, je-li v domě kouř a zda baterie správně fungují.

Detektor je kompatibilní také s IFTT, lze tak propojit chytrý detektor kouře s ostatními propojenými zařízeními a vytvářet si vlastní scénáře. Například připojit k detektoru kouře i chytré osvětlení, které v případě požáru změní barvu a varuje rodinu, aby opustila dům.

 

Instalace rychle a snadno

Instalace je opravdu jednoduchá. Chytrý detektor kouře Netatmo je bezdrátový, ke stropu se lehce přichytí pomocí šroubů podle návodu a pak už je potřeba jen stáhnout si aplikaci Netatmo Security.

V případě rodinných domů je možné chytré detektory kouře nainstalovat do více místností a mít díky aplikaci přístup ke všem najednou. Navíc je možné si každý detektor pojmenovat podle jeho umístění, např. „Detektor pro obývací pokoj,“ „Detektor pro dětský pokoj“ atd.

 

Dostupnost a cena

Chytrý detektor kouře se prodává za doporučenou maloobchodní cenu 2599,99 Kč. Detektor je možné objednat na stránkách www.netatmo.com, www.alza.cz, www.istyle.cz, www.smarty.cz, www.czc.cz, www.ipouzdro.cz, www.iwant.cz, www.tsbohemia.cz. Aplikace Netatmo Security je ke stažení zcela zdarma a je kompatibilní s iPhony a iPady od iOS 10 a smartphony a tablety s OS Android od verze 5.0. Netatmo Webapp je k dispozici na počítačích Mac a PC.

 

Fotografie detektoru kouře jsou ke stažení připraveny zde:

https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/42553945530/sizes/l

https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/42553947880/sizes/l

https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/42553948400/sizes/l

https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/42553951810/sizes/l

https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/42553944750/sizes/l

 

Fotografie z tiskové konference ke stažení jsou umístěny zde:

https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/sets/72157691427511133

 

O Netatmo

Společnost Netatmo je specialistou na chytrou elektroniku. V tomto oboru vyvíjí intuitivní a designovou spotřební elektroniku, která uživatelům nabízí bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov a chytrá řešení přináší i do privátní sféry. Svého cíle dosahuje Netatmo dodržováním čtyř závazků, které vytváří základní DNA společnosti.

Současný design: žádná zastaralost

Soukromí: garantovaná ochranu dat

Užitečnost a spolehlivost: produkty usnadňují život

 

Ohleduplná upozornění: oznámení posíláme, jen když jsou opravdu důležité

Od roku 2012 uvedla společnost Netatmo na trh třináct zařízení a příslušenství, které splňují hlavní požadavky každé chytré domácnosti. Navrhuje různá řešení pro automatizaci domova a usnadňuje život od uvedení svého prvního produktu v roce 2012 až po současnost. Ve spolupráci s vyhlášenými značkami ve stavebnictví rozvíjí Netatmo možnosti integrace inovativního řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů a přináší do bydlení nové zážitky a jednoduchost. Na konci roku 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovým odborníkům v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Související příspěvky

Pečujte o fasádu svého domu. Vyplatí se vám to!

redakce

Cinia Sed convalli

redakce

Jak vybrat mezi dřevěnými a plastovými okny?

redakce