INSPIRACE

Dostaňte se po Vánocích do formy s multifunkčními posilovacími a tréninkovými lavicemi

Moci si zacvičit a zaposilovat kdykoliv, a v pohodlí vlastního domova, je jistě snem každého fitness nadšence. O to více v tomto období, kdy si všichni dopřáváme jídlo, pití a cukroví, kterému se po zbytek roku snažíme vyhýbat. Pokud i vy patříte mezi šťastlivce, kteří mají možnost si domů pořídit pár tréninkových prvků, máme pro vás tip na jeden, který rozhodně nesmí v žádné domácí posilovně chybět.

Kromě samozřejmosti, jakou jsou činky, doma oceníte kupříkladu lavici. Jde totiž o skutečně multifunkční nástroj, na němž lze efektivně procvičit a posílit téměř celé tělo.

A proto, ať už potřebujete trochu zredukovat svou váhu, zpevnit tělo, zrehabilitovat pohybové ústrojí po úrazu či po operaci, nebo si jen udržet kondičku, cvičební lavice vám bude geniálním pomocníkem. A to nejen v povánočním období, ale celoročně.

Výběr vhodného modelu není nijak složitý

V momentě, kdy se vrhnete na výběr tohoto nástroje, zjistíte, že jak na internetu, tak v menších i větších kamenných prodejnách se sportovními potřebami, na vás čeká až překvapivý počet druhů lavic. Od multifunkčních modelů, přes rovné, šikmé, polohovatelné, scottovy, hyperextenzní, až po bench a leg press lavice. Výběr je jednoduše velký. Nevíte, po jakém typu sáhnout? Žádný problém. Vybrat si můžete kupříkladu v profesionálním obchodě na následujícím odkazu https://hop-sport.cz/lavice/, kde se o každém nabízeném produktu dozvíte veškeré potřebné informace.

Zeptali jsme se také odborníků, podle nichž je hlavně potřeba si ještě před nákupem tréninkové lavice uvědomit, co je vlastně vaším cílem.

Pokud jste začátečník, který chce jednoduše zhubnout a dostat se do lepší fyzické kondice, pořiďte si lavici multifunkční. A to z jednoduchého důvodu. Na cestě za nižší fyzickou hmotností je naprostou nutností zapojit co nejvíce svalů.

Naopak sportovci, jimž jde o zdokonalení formy v konkrétních oblastech, jako je třeba bříško, zádové svaly nebo svalstvo na nohou či pažích, si mohou pořídit specifický model lavice se změřením na dané partie. Ani takový specifičtější typ tréninkové a cvičební lavice se ale neomezuje pouze na několik málo cviků, ale přináší vám širokou škálu možností, jak lavici při tréninku využít.

I cvičení na tréninkové lavici má svá pravidla

Jistě není potřeba vypisovat všechno z obsáhlé nabídky cviků, které cvičební lavice v domácí posilovně přináší. Ať už se ale budete věnovat cvičení pro ploché bříško, vyrýsované zádové svaly, masivní lýtka, pevná prsa, nebo se prostřednictvím tréninku na lavici rozhodnete bojovat s celulitidou na zadečku, neměli byste zapomínat na bezpečnostní pravidla. Ta by měl mít na mysli každý sportovec bez ohledu na to, zda jde o amatéra či profesionála.

Jedním z pravidel je cvičit v kvalitní obuvi, aby nedošlo k poranění nohou v případě sesunutí kotouče z osy činky. Při zvedání závaží na rovné lavici, tedy vleže, byste také vedle sebe měli vždy mít někoho, kdo vám v případě obtíží pomůže obouruční činku nadzvednout a umístit ji zpět do stojanu. I sebelepšímu sportovci se totiž může stát, že ho znenadání postihne křeč či slabost.

Proti obtěžujícímu hluku pak pomůže gumová podložka, která patří pod každou posilovací lavici.

Související příspěvky

Staráte se správně o váš bojler?

redakce

Neobyčajná dlažba CSB – FLABELLLO od CS-BETON s.r.o.

redakce

Kde najít stín na otevřené zahradě?

redakce