INSPIRACE OSTATNÍ

Moderní obklad kuchyní a koupelen? Jednoznačně mozaiky!

Je až podivuhodné, jak rychle se trendy ve stavebnictví mění. Doslova každou sezonu jsou jiné a interiéroví architekti neustále mění své návrhy a přizpůsobují je aktuálním trendům. To platí pro každou oblast v oboru stavebnictví, a také pro obložení koupelen a kuchyňských linek. Zatímco ještě před pěti lety designéři vsázeli na co největší obklady v atypických formátech, v současnosti je situace naprosto opačná. Čím menší rozměry obkladů, tím lépe. A právě proto jsou tolik vyhledávané například mozaiky.

V současnosti je mnohem pestřejší nabídka

Ke zvýšené oblibě mozaiky pro obklad koupelen a kuchyní velmi přispěli její výrobci. Už dávno totiž neplatí, že by mozaiky byly jen malé čtverečky obkladů ve skleněném provedení a pěti základních barvách. Druhů a variací mozaiky je mnohem více. Stačí se podívat do sortimentu specializovaného prodejce v této oblasti. Takovým prodejcem je například MOSAGRES s.r.o.

Moderní variace pro mozaiky do interiérů i exteriérů

Společnost MOSAGRES s.r.o. je specialistou na vybavení koupelen a mozaiky zastupují v nabídce největší část nabízeného sortimentu. Vybírat je možné v několika desítkách kategorií. Jednotlivé kategorie jsou vždy zastoupené širokým spektrem konkrétních produktů, ze kterých si jistě vyberete ten správný druh pro vaše využití. Mozaikám stále vládne, jako výrobní materiál sklo, ale je možné vybírat i mozaiky kamenné, keramické nebo ve variantě Metal (s ocelovým vzhledem). A jak mohou vypadat některé originální druhy? Ty opravdu originální kategorie si nyní představíme.

 

Mozaika v efektu 3D vln

První opravdu originální a moderní mozaikou je MKSV Sklo 3D vlny. Tento druh není plochou mozaikou, ale mozaikou, která svými částmi a rozmístěním vytváří efekt pravých vodních vln. Materiál je kombinací skla a přírodního kamene. Nabízeny jsou tyto druhy v několika barevných variacích, v závislosti na barvě interiéru.

Skleněná mozaika s efektem popraskaného skla

Dalším druhem budou mozaiky, jak je všichni dobře známe. Tedy skleněné kostičky různých barev a rozměrů. Je tu však jeden zásadní rozdíl. Barevné provedení mozaiky je mnohem elegantnější a navíc působí jednotlivá sklíčka popraskaným efektem. Mozaika popraskané sklo je oblíbená do moderních interiérů, ale také do rustikálních domácností.

 

Skleněná mozaika Goldstar

Luxusním druhem mozaiek, jsou mozaiky typu Goldstar. Skleněné kostičky různých barev o rozměru 2×2 cm, s příměsí měděnky, která vytváří dojem zlacené mozaiky. Mozaika Goldstar je hojně využívaná ve wellness, nebo tam, kde je chceme umocnit luxusní interiér.

Detailní nabídku všech nabízených druhů najdete přímo na www.mosagres.cz

Související příspěvky

Dejte panelovému domu novou tvář

redakce

Staráte se správně o váš bojler?

redakce

Kde všude jsou třeba čističky odpadních vod?

redakce