INSPIRACE

5 pravidel pro sdílení pokoje dvou dětí

I když je osobní prostor pro některé děti, zvláště ty dospívající, velmi důležitý, ne každá rodina si může dovolit dát svým dětem svůj vlastní pokoj. Nechte se inspirovat 5 tipy, jak jim jejich dětský ráj co nejvíce přizpůsobit.

1. Zeptejte se co chtějí. Při zařizování nebo při prestavbě pokoje se nezapomeňte zeptat svých ratolestí, jak by si svůj dětský pokojíček představovaly. Většina i poměrně malých děti si dokáže velmi jasně říct, co by chtěla. Nezapomínejte, že pokoj je hlavně pro malé děti jejich celý svět a je důležité aby se v něm cítily dobře a v bezpečí. A netýká se to jen vybavení pokoje, ale celkového designu, jako je barva zdí, nebo ozdoby v podobě nálepek či tapety.

2. Pokoj rozdělte do zón. Každé dítě by mělo mít jasně určené a vyhrazené místo na spánek, učení a na hraní. Je to důležité zejména proto, aby se děti naučily řádu a správným návykům. Jestliže je včas naučíte, že postel slouží ke spaní a stůl k učení a ne ke hraní, později to velmi oceníte. Do části na spaní umístěte postel, která bude určená pouze ke spaní. Dále je potřeba vyčlenit místo na pracovní stůl, kde si budou děti plnit školní povinnosti, a to nejlépe na místě, kde se nebudou navzájem rušit. Myslete i na zdravé sezení, ideální je kvalitní kancelářská židle nebo gymnastický balon.

3. Dopřejte dětem kvalitní spánek. Dobrá spánková hygiena je pro děti klíčová, protože jednak potřebují dostatečný odpočinek, ale také se jejich tělo ve spaní vyvíjí a roste. Investujte proto do bytelné a pohodlné postele. Jestli zvolíte postel s úložným prostorem, dětskou postel z masivu nebo třeba patrovou postel, není až tak důležité – důležitá je hlavně matrace, která poskytne páteři odpovídající oporu.

4. Slaďte nábytek. Jestliže se děti shodnou na celkovém designu pokojíku, máte o to lehčí práci. Nejlepší volbou jsou hotové sestavy dětského nábytku z masivu. Nejen, že pokryjí veškeré úložné prostory, odkládací plochy, ale i pracovní stůl a ostatní vybavení – navíc, všechno v různých dekorech a barvách, díky kterým bude pokojíček veselý a krásný. Většinou se sestavy dají přizpůsobit přesně na míru danému pokoji.

5. Respektujte věkový rozdíl. Pokud máte děti, které mezi sebou dělí větší věkový rozdíl, pravděpodobně budou mít jiné potřeby a odlišný hlavně režim. Zvláště jestliže je jedno z dětí teenager. Dospívající totiž mají pokoj jako své útočiště před světem a hledají tam především soukromí, které by jim mohl mladší sourozenec narušovat. Toho se můžete lehce vyvarovat tím, že pokoj rozdělíte roletami napůl.

Související příspěvky

Při práci se musíte cítit pohodlně a hlavně bezpečně

redakce

Postel pro komfortní spaní

redakce

Dům či byt ve venkovském stylu má své kouzlo

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.